Uudised

NIPID | Et kodus oleks tormi ajal turvaline 

Laura Liinat, 2. jaanuar 2019, 14:24
Võimalusel väldi tormi ajal kodust lahkumist. Craig Whitehead, Unsplash
Ilmateenistus on hoiatanud tugeva tuule, tuisu ning halbade teetingimuste eest. Nõu, kuidas tagada pere turvalisus tormi ajal, annab Indrek Ints, Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja.

Varju siseruumi. Tugevama tormi ajal on mõistlik viibida siseruumides, sest lendavad esemed võivad tekitada vigastusi. Kutsu tuppa ka lemmikloomad. Samuti uuri, et su lähedased oleksid turvalises paigas.
Kasuta taskulampi. Elektrikatkestuse korral kasuta valgusallikana küünla asemel pigem patareidel töötavat taskulampi. Vaid siis, kui patareid tühjaks saavad, läida küünlad.
Väldi kütmist. Kui tuul on väga vali, võib see kaaluda üle korstna tavapärase tõmbe, nii et korsten võib hakata käima tagurpidi.
Võimalusel pargi auto garaaži või vastupidi, lagedale, aga kindlasti mitte puude alla – nii ennetad võimalikke vigastusi.
Sulge väljapääsud. Aseta väravad haaki, lukusta uksed ja aknad.

Kui loom pani tormiga plehku
Kui torm on tugev ja tuul pillutab asju, ei ole soovitatav minna enda elu ohtu seades kadunud kodulooma otsima. Eriti ei tasu seda teha pimedas. Lemmikut on mõistlik otsida, kui torm on möödas.
Kui koduloom on kadunud kauem kui 24 tundi, pane vastav teade kogukonna sotsiaalmeediakanalisse ja teavita kohalikke varjupaiku. Ka lemmiku kiip lihtsustab sinuga kiiresti ühenduse saamist.

Samal teemal

1. jaanuar 2019, 08:08
RETSEPT | Eestipärane hapukapsasupp
28. september 2018, 09:13
NIPID | Saabumas on tugevad sügistormid - need 8 nippi tagavad, et su pere ja vara on kaitstud
27. september 2018, 22:39
MEELELAHUTUS | Kuidas aega veeta kui torm on põhjustanud elektrikatkestuse? Neid 4 mängu saad mängida kogu perega.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee