Nipiraamat

UUES NIPIRAAMATUS | Erika Salumäe tütar Shanti: kui tundsin end lapsepõlves halvasti, siis sõin, et mul parem hakkaks (45)

Tuuli Mäemat, 28. jaanuar 2019, 15:48
Oma lastele soovib Shanti luua keskkonna, kus nad saaksid oma vanematega kõigest rääkida.Foto: Martin Ahven
Kolm aastat tagasi tõusis olümpiavõitja Erika Salumäe tollal vaid 16aastane tütar Shanti Grand Uustalu meediaorbiidile, kui kirjutati tema ootamatust abiellumisest ja lapseootusest. Nüüd, kahe lapse emana, teab ta, milliseid õpetusi oma lapsepõlvekodust kaasa võtta ja mida vältida.

Ehkki Shanti peamiseks nõuandjaks ja abistajaks on ämm Gerli Grand Uustalu, siis ühtteist on ta võtnud kaasa ka oma ema Erika kasvatusest. „Ema rõhutas mulle alati austust inimeste vastu. Mäletan, kui olin viieaastane, saatis ema mu nurka, kui olin halvasti käitunud. Teadsin, et pean vabandust paluma, ja siis on kõik jälle korras. Ema aga õpetas mulle, et see ei käi nii lihtsalt. Alati on vaja selgitada, mida olin valesti teinud, pidin mõistma oma viga. Seda õpetan ka oma lastele,“ meenutab ta.
Samas koges noor naine oma lapsepõlves ka seda, mida kindlasti tahab oma lastega vältida. Eriti laastavalt mõjus talle emotsioonide peitmine ja endas hoidmine. „Hakkasin varakult oma negatiivseid emotsioone välja elama toidu peal. Kui tundsin end halvasti ega saanud oma tunnetest rääkida, siis sõin, et mul parem hakkaks,“ tunnistab Shanti. Oma lastele soovib ta luua keskkonna, kus nad saavad oma vanematega kõigest rääkida.
Muidugi on tal kahju, et tema ema Erika ei osale laste ega tema elus, samas on ta sellega rahu teinud. „Mulle nii meeldiks, kui kõik saaksid hästi läbi, samas ei taha seda ebaloomulikult punnitada. Kui see ühel hetkel muutub, olen õnnelik,“ jääb Shanti mõtlikuks.

Samal teemal

Shanti ja Gowri kohtumislugu
Shanti kohtus oma abikaasa Gowriga Hispaanias, kui Shanti oli vaid 16 ja mees 21aastane. Sel hetkel olid Shanti sõnul neil kodus rasked ajad. „Meil oli raha otsas, tulin koolist ära ja mind valdas teadmatus tuleviku ees,“ meenutab ta. Gowri oli sel ajal koos vanematega neile abiks. See kujunes nii üsna kogemata. Põgusate Facebooki-tuttavatena oli Erika Gerlile saatnud Facebooki teel sünnipäevaõnnitluse ning Uustaludel tekkis seepeale spontaanselt mõte mõneks ajaks Hispaaniasse kolida. Sealse elupaiga otsustasid nad rentida olümpiavõitja lähedal. „Meile tundus ees oodanud olukord nii kurb ja armetu, et otsustasime Erikat firma asjaajamistes ja igapäevase elu korraldamises aidata,“ jutustab Gerli. Nii hakkasid ka noored omavahel lähemalt suhtlema.

Loe pikemat intervjuud peagi ilmuvast veebruari Nipiraamatust.

45 KOMMENTAARI

e
Enna 9. juuli 2019, 15:29
Kahju küll, et Erika ei saa oma armsaid lapselapsi kallistada, kurb Grandidele on tähtis ainult olümpiavõita nimega endid reklaamida. Sirli, saa ükskordtäiskasvanuks, Eesti rahvas armastab sinu ema...
i
Imelik reaktsioon 30. jaanuar 2019, 14:02
vanema põlvkonna inimesed sellist asja ei tundnud. Kui oli mure, puudus igasugune isu. Selline söömis reaktsioon on laisa ajutegevuse tulemus ja lodev sisemaailm.
Loe kõiki (45)