Nipiraamat

Kas kodus heiskamist ootav riigilipp on ikka tipp-topp korras? 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 1. veebruar 2019, 12:14
Jäta mälestusena alles oma kodu esimene riigilipp isegi kui see on kasutuskõlbmatuks kulunud. Aldo Luud
Pikast kasutamisest võib kaunis sinimustvalge lipp määrduda või hoopis katki minna. Kas seda võib parandada või kuidas ära visata, vastab Gert Uiboaed, Riigikantselei sümboolikanõunik.

On paratamatu, et lehviv lipp määrdub ja kulub. Kui lipu värvid ei ole enam kirkad ega puhtad või lipukangas on pärast varasemat parandamist taas rebenenud, on aeg võtta kasutusele uus lipp. Vana lipp tuleb hävitada sündsal viisil. See tähendab, et lipukangas lõigatakse piki värvilaide lahti ja seejärel riidetükid põletatakse mitteavalikult või visatakse diskreetses pakis prügikasti. Kasutuskõlbmatuks muutunud mastivimpel tuleb hävitada samamoodi. Kui kulunud lipul on aga väga oluline perekondlik väärtus, näiteks kui sellega käidi Balti ketis, öölaulupidudel või on see oma maja esimene sinimustvalge lipp, võib lipu alles jätta kui perekondliku mälestuseseme.

Kas teadsid, et olemas on lipuäpp?
See on mobiilirakendus, kust saad teada Eesti lipu kasutamise korra kohta, samuti loetleb see ära üldised lipupäevad, selgitab nende sisu ning õpetab lipu eest hoolitsemist. Rakenduses on võimalik tellida ka meeldetuletus, millal lipu heiskama peaks, sinna saab ka sisestada perele olulised sündmused ja tähtpäevad. Mine uuri lähemalt siit.

Samal teemal

31. jaanuar 2019, 13:35
Tomi Rahula paljastab oma Eesti Laulu lemmiklood
30. jaanuar 2019, 06:12
Ainus säästunipp, mille abil sõidad varsti uue autoga!
18. jaanuar 2019, 15:00
RETSEPT | Võileivatort tuunikala ja makraga

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee