Kodu

PERELUGU | Kunstnik Meelis Luksi abikaasa Marilou: ma ei uskunud, et kunagi lapse saan! (63)

Helen Serka Sanchez, 12. veebruar 2019, 12:28
Ühine suur soov lapsevanemateks saada on lõpuks täitunud.Foto: Stanislav Moškov
Iga täide läinud unistus on suur õnn. Eriti tore on kuulda aga selliste unistuste täitumisest, mis alguses võivad tunduda pea võimatud. Raske puudega kunstnik, kes on tuntud varvastega maalimise poolest, Meelis Luks tõdeb, et veel kolm aastat tagasi ei julgenud ta sellisest elupöördest nagu lapse saamine unistadagi. 

Läheme Meelis Luksi (50) ja Marilou Bagayo-Luksi (35) perele külla nende Mustamäe korterisse, kuhu nad umbes aasta tagasi kolisid. Enne seda elasid nad Raplamaal Kaius. Filipiinlane Mari tõdeb, et väikeses maakohas oli päris raske. „Keelebarjäär tegi suhtlemise külas keeruliseks. Väga kellegagi rääkida ei olnudki, ka Meelise vanemad ei oska inglise keelt. Lisaks laiemale suhtlusringile on linnas elades rohkem võimalusi ka ringi liikumiseks,“ räägib naine elust linnas. Nad on ennast mugavalt sisse seadnud hubases kahetoalises korteris. Kuna Meelis liigub oma puude tõttu ringi ratastoolis, siis on eriti oluline, et kortermajas on olemas liikumist hõlbustav lift ja kaldteed. Nüüd pääsevad nad linna peale liikuma ja ka sõpradele külla millal aga ise tahavad. 

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

22. veebruar 2019, 12:43
Erivajadusega lapse isa: elame päev korraga. Samas ei saa tema kõrval olla morn, sest ta ise on nii rõõmus!
8. veebruar 2019, 13:31
SÕBRALIKULT LAHUS | Heidi Hanso: õppisin suhte purunemisest kõige rohkem lahtilaskmist ja nüüd tean, et nii see suhe kui minnalaskmine on parim, mis juhtuda sai
5. veebruar 2019, 09:23
ÕNNELIK SUHE | Nipid, kuidas oma ellu tuua terve ja toimiv suhe
4. veebruar 2019, 15:07
PIKK INTERVJUU | Shanti Grand Uustalu: ma ei kartnud noorelt emaks saada!