Nipid

10 ideed, kuidas kallimaga sõbrapäeval teistmoodi aega veeta 

Laura Liinat, 13. veebruar 2019, 12:26
Tähista sõbrapäeva kelmikalt! Foto: Laura Liinat
Olgu tegu esimeste kuude armumise või kolmekümne abieluaastaga, väikesed vimpkad on ikka need, mis hoiavad suhte värske. Koos naerdes õpid sageli kaaslast ka põhjalikumalt tundma või avastad ta aastate möödudes uuesti. Vali endale nende ideede seast sõbrapäevaks meelepäraseim ja veendu ise!

Korraldage „Jenga“ õhtu

Samal teemal

Üllata kallimat teatades, et mängite õhtul klotsidega. Sellal kui tema mõtleb, mida sa selle all silmas pidasid, valmista ette üks teistsugune „Jenga“ mäng. Tavapärase klotside eemaldamise asemel kirjuta iga tüki peale tegevus, mida teha, või küsimus, millele vastata. Nii saate märkamatult teineteise meelisasju meelde tuletada ja komplimente teha, mõnusast õhtu veetmisest rääkimata.

Aidake ühiselt abivajajaid

Heategu tehes või kedagi rõõmustades ei pea jääma anonüümseks. Võõraste inimestega suhtlemine ja nende abistamine aitab samuti avada silmi oma kaaslase hoolivusest ning soovist panustada ühise heaolu nimel. Koos aja veetmine ei pea tähendama alati puhkust, vaid ka tavapärasest erineva töö tegemist. Mis saaks olla veel toredam, kui teha seda vabatahtlikkuse korras ja kallimaga koos?!

Kus aidata?
Koristage koos koristustalgute «Teeme ära» raames.
Aidake koguda ja pakkida toitu Toidupanga juures.
Jagage toitu mõnes supiköögis.
Käige loomade varjupaigas lemmikutega jalutamas.
Pakkuge end mõneks tähtpäevaks laste- või vanadekodusse lugema-mängima-meisterdama.

Väljendage armastust tavapäratult

Kuulmisest, kuidas kallim ütleb, et armastab sind, ei saa eal väsida. Et selle lause väärtust veel enam tõsta ja sagedamini oma kõrvus helisemas kuulda, on lõputult variante:

·      öelge seda igal päeval mõnel kindlal ja võib-olla kentsakal kellaajal, mis vaid teile kahele midagi tähendab;
·      jäta talle aeg-ajalt padja alla kirjakesi, kui palju sa teda armastad. Nii on kallima tuju uinudes ja ärgates alati rõõmus, isegi kui kirja parasjagu padja all pole;
·      mõelge välja mõni koodliigutus või -sõna, kuidas väljendada armastust ka avalikes kohtades, nii et see vaid teile kahele arusaadav on;
·      kirjuta oma mõtted udusele peeglile vannitoas, nii et ta neid duši alt väljudes kindlasti näeb.

Jätke salakirju tulevastele lugejatele

Mark Twain on öelnud, et parim viis iseenda rõõmustamiseks on rõõmustada kedagi teist. Miks mitte teha seda koos kaaslasega – nii on rõõm vähemalt kolmekordne. Väikeste positiivsete salasõnumite jätmine võõrastele kõige ebatavalisematesse kohtadesse annab aimu teise poole heasoovlikkusest ja mõttelaadist ning toob päikest ka tundmatute ellu. Kui peita pisikesi kirjakesi raamatupoes või -kogus, saad ka teada, millised teosed on ühel või teisel viisil puudutanud sinu kaaslast. Nii et pliiatsid pihku, mõte tööle ja poodi koos krutskeid tegema!

Saage spordivõhikutest suurimateks fännideks

Vahel tahaksid isegi kõige spordikaugemad paarid kogeda eufooriat, mille saavad fännid jalgpalliväljaku või korvpalliplatsi ääres. Minge spordihalli ja ärge hoidke rõõmujoovastust tagasi – soovitatavalt võtke kohad mõne fännisektori keskele ja elage kaasa korraga mõlemale võistkonnale. Ergutage valjuhäälselt ja hüpake püsti iga kord, kui keegi teie meelest suurepärase tõrje teeb, palli korvi või väravasse saadab ning ka vastupidi, teeskleb. Julge hundi rind pole mitte ainult rasvane, vaid ka rõõmus! Uskuge, pakute nii rõõmu ka teistele kaasaelajatele.

Korraldage esimene kohting uuesti

Mäletad seda ärevust hinges, millega läksid esimesele kohtingule oma kallimaga? Selleks et mitte mõelda sellele hetkele tagasi kui päevale minevikus, tekitage liblikad-kõhus-tunnet ka pärast mitme(kümne)aastast kooselu. Riietuge eraldi kohtades, kohtuge mõnes tundmatus ja veidi kummalises

paigas ning teeselge, et teate teineteist vaid põgusalt. Alustage kõigega otsast peale ja esitage eriliselt banaalseid küsimusi, mis on esmakohtingul paratamatud. Õhtu lõpetuseks, koju saabudes, tundke rõõmu, et tegelikult olete juba aastaid koos ega pea enam läbi elama piinlikke vaikushetki või kummalisi esmakohtumisi.

Pange kaugsuhe mõjuma nagu oleksite samas kohas

Tänapäevases tehnoloogiakülluses toimivad ka kõige pikemate distantsidega kaugsuhted. Selleks et paratamatusse olukorda veelgi lähedust tuua, võid tekitada olukorra, kus teisel pool maakera asuva kallimani jõuavad samad lõhnad ja maitsed kui sullegi. Valmistage teineteisele kodus üks pakk, mis sisaldaks lõhnu, mida iga päev kannate, ja retsepte, mille järgi koos vaaritada.

Nautige onniromantikat laua all

Õhtuhämarus tekitab alati eriliselt romantilise tunde. Traditsioonilise küünlavalgel õhtusöögi asemel võta asi ette väikese viguriga. Ehita koos kallimaga linade, patjade ja tekkide abil köögilaua alla või mõne mööblieseme äärde hubane onn. Valmistage korvi sisse suupisteid ja maiustamist ning nautige lapselikult muretut onnielu ja piknikku, nagu see oleks koht, kuhu tahaksitegi igaveseks jääda. Kui mäng väga meeldima hakkab, veetke onnis terve öö!

Tehke valupunktid selgeks

Kui mõnikord tundub, et keha kergelt tuikab või päevast tekkinud väsimus hoiab sind koduseinte vahel, ei tasu meelt heita. Ka sellistel hetkedel on abi kallimaga koos aja veetmisest. Kas poleks tore, kui samal ajal saaks leevendada ka kergemaid väsimussümptomeid?

Selleks otsi internetist või mõnest raamatust välja pilt peopesas asuvate punktidega, võta valge puuvillane kinnas ja joonista sellele tsoonid tekstiilimarkerite ja -värvidega. Nii on kaaslasel lihtsam sulle punktmassaaži teha. Samal ajal saab ta punkte läbi käies teada, mis sulle valu põhjustab.

Minge reisile reisimata

Tahaksite minna reisile, aga raha napib? Ärge muretsege – kodulinnas reisipiltide lavastamine võib olla sama lõbus kui mõne eksootilise riigi külastamine. Jalutage kohvrite ja fotokaga mööda tuttavaid tänavaid ning väljakuid ja jäädvustage kõik üles samamoodi nagu reisil: poseerige väsinult kottide otsas istudes, teeselge Pisa torni kombel mõne maja toetamist või ronige mõne vaateplatvormi otsa ja nautige vaadet, nagu teeksite seda Eiffeli tornis! Lisage killuke tõetruudust nii, et saadate endale kodu kõrvalt postkontorist koju postkaardi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee