Tehnika

Lisatud Bolti kommentaar. 

iPhone’i kasutajad maksavad Bolti sõitude eest rohkem (4)

Geenius, 18. märts 2019, 17:08
Bolt (Taxify) taksoäpp.Foto: Robin Roots
Geeniuse toimetuse uurimus tõestas, et ligikaudu ühel korral viiest pidid iPhone’i kasutajad sama teenuse eest rohkem maksma.

Lugu sai alguse eelmisel nädalal Facebookis ringelnud hinnavõrdluse fotost, kus olid andmed ligikaudu kuuekilomeetrise sõidu kohta, mis maksis iPhone’i kasutajale 7,40 ja Androidi kasutajale 5,30 eurot, see märgib peaaegu 40% hinnaerinevust.

Geenius leidis ühe sarnase olukorra, kus iPhone’i klient pidi 7,2-kilomeetrise sõidu eest Tesla kategoorias maksma 15,6 ja Androidi oma 11,20 eurot, mis on taaskord pea 40% hinnaerinevus.

Tavaolukordades on äppide hinnad samad, kuid hinnaerinevus tekib, kui rakendub kordaja, mida kasutatakse neil hetkedel, kui teenust kasutab ühes piirkonnas korraga palju kliente ning teenust osutavaid autosid on tavapärasest vähem.

Refereeritud artikli täisteksti loe Geeniusest.

Bolt: 

Esmaspäeva pärastlõunal saadetud pressiteates kinnitas Bolt, et hinnastamine ei sõltu telefonist. "Teades, kuidas asjad kapoti all käivad, võin anda oma sõna, et Bolti hinnad ei sõltu telefonist, millega auto kohale kutsutatakse. Küll aga tegeleme nüüd ja edaspidi sellega, et meie hinnad oleksid stabiilsemad ja sõltuksid vähem sellest, millise marsruudi Google kaardil valib," sõnas Bolti tootejuht Jevgeni Kabanov. 

Samal teemal

1. mai 2019, 07:15
Bolt viskab kõik esmaklassimargid ühte patta
23. aprill 2019, 21:45
The New York Times kiidab Eesti sõidujagamisteenust

;