Tee ise

Kuidas leida lemmikvärv majja või korterisse? 

Dagmar Reinolt, 26. märts 2019, 08:25
Tooni valik lähtub vaid sinu enda stiilitunnetusest ja sellest, mis sulle meeldib.Foto: Billy Bolton / SWNS.com
Aeganõudev tegevus on leida enda koju sobivad värvid ning millist nippi selle tarves kasutada. Tikkurilal on selleks mõned head nipid. Tooni valikul mängivad rolli loomulik ja kunstlik valgus, detailid toas ning kindlasti on väga määrav teiste pindade värvitoon, mille kõrvale uut valite. Unustada ei saa ka ruumi suurust.

Loo endale kollaž, milline su tulevane kodu välja näha võiks

Võta appi erinevad sisustusblogid, ajakirjad ja Pinterest. Otsi võimalikult suurel hulgal sisustusi ja interjööre, mis sulle kõige enam meeldivad ning loo paberi peal selline tuba, mida sa kõige enam ihkad. Seda lõika ja kleebi mängu mängides avastad peagi, millised värvitoonid sulle kõige enam meeldivad ja millistega edasi minna pole mõtet.

Vali endale lemmik värvitoon

Kui oled kollažiga lõpetanud võta toon, mis sulle kõige enam meeldib. Püüa sellele värvitoonile keskenduda ja proovi seda värvi oma kodus ette kujutada. Kindlasti ei tohiks veel koheselt piirduda juba tonaalsuse kitsendamisega. Enamik värvitoone on väga laia spektriga ja kaaluda võib kõiki äärmusi. 

Uuri täpsemalt värvipaletist valitud toone

Pärast otsustamist vaata valitud värvitooni võimalikke variatsioone värvikaardil. Tasub sügavalt mõelda, kas eelistate soojemaid või külmemaid toone, tumedamaid või heledamaid noote värvides. Kindlasti tasub tuua palett koju ja värvi erinevate valguste käes vaadata. Samuti mõista, milliseid emotsioone antud värvitoon sinus endas esile kutsub.

Vali lõpuks endale lemmilk toon

Kui oled otsustanud, siis vali värv. Algselt tasub tooni puhul võtta valikusse pigem heledam kui tumedam värvitoon.

Tee esmalt kodus proovivärvimine

Kui oled valinud välja sobivad toonid, siis tee kodus pisike proovivärvimine. Kata osa värvitavast seinast valitud värviga ning vaata, milliseid tundeid see ruumis tekitab. Kindlasti hoia silma peal, kuidas värv muutub erinevate valgustega läbi päeva. Siinkohal pea silmas, et valesid valikuid ei ole, on vaid erinev maitse ja stiilitunnetus.

Oluline meeles hoida!

Tähtis on meeles pidada, et parima tooni saamiseks tuleb teha alati kaks värvimist. Selleks, et mitte lasta testitavat värvi raisku, sega see uue värvi sekka ja kata sellega sein esimese kihina.