Tee ise

Parem pool muna kui tühi koor: vahvad küünlad pühadeks 

Laura Liinat, 2. aprill 2020, 08:42
Erilised küünlad kevadpühadeks!Foto: Laura Liinat
Kui arvasid, et küünlapõletamine on selleks poolaastaks lõppenud, arva uuesti. Pastelsed munakujulised küünlad on kohustuslikud igale kevadpühade fännile, eriti neile, kellele meeldib päev läbi hommikusööki süüa. Niisiis, tasub varakult valmistuma hakata!

Vaja läheb:
mune
munakarpi
puuvillapaela
grillitikku
pesulõksu
kääre
vanu küünlalõppe
rasvakriite või õlipastelle
lehtrit
nuga

Tee nii:

Toksi auk. Toksi muna tippu ava ja kalla sisu selle kaudu välja. Loputa koor veega puhtaks ja eemalda põhjast kilejas kiht, et küünal võtaks koore kuju. Jäta koor munakarbi sisse kuivama.

Keeruta taht. Lõika puuvillanöörist tahi jaoks sobiva pikkusega jupp ja keeruta kahe- või kolmekordsena kokku.

Sulata küünlasegu. Sulata vanad küünlalõpud. Aseta tahid kümneks minutiks vaha sisse. Võta taht välja, keera ümber grillitiku ja jäta tahkuma. Lõika värvi andmiseks küünlavaha sisse rasvakriiditükke.

Vala vaha koore sisse. Pane peene otsaga lehter munasse toksitud auku ja vala segu koore sisse. Arvesta, et küünal võib tahkudes keskelt veidi madalamaks vajuda, seetõttu hoia sulatatud vaha veidi alles, et seda vajadusel peale valada.

Paigalda taht. Võta taht tikult ja aseta see kiirelt muna sisse, veendudes et see läheb põhja välja. Torka grillitikud munakarbi sisse ja kinnita taht nende külge pesulõksuga.

Eemalda koor. Lase küünaldel täielikult tahkuda. Seejärel eemalda ettevaatlikult munakoor. See õnnestub hästi sileda servaga noaga.