Kodu

SELLINE ON HABERI JA PILLERI KODU! Privaatne paradiis Muhu kadakate keskel on kui muinasjutust pärit 

Tuuli Mäemat, 16. mai 2019, 14:56
Foto: LAURA STRANDBERG
Taivo Piller ja Mart Haber on kaheksa aastaga kujundanud vanast sõjaväebaasi meenutavast majakavahi elamust muinasjutulise maakodu – oma isikliku Prantsuse Riviera siinsamas Muhu saarel.

Ilmunud Nipiraamatus augustis 2015

Maja ees laiuval terrassil tervitab saabujaid sisustusfirma Shishi looja Taivo Piller. Paljudele on ta nägu tuttav ajast, mil ta iga esmaspäeva varahommikul ETVs «Terevisiooni» vaatajaid lilli seadma õpetas. Mart saabub kadakate vahelt hommikuselt jooksuringilt ning sumpab koerte Mickey ja Pluto julgustava klähvimise saatel terrassist mõne meetri kaugusel merre. Piisab vaid ühest pilgust nende kodule, et mõista, miks mehed igal vabal hetkel Tallinnast Muhu poole kimavad. «Käime siin ka terve talve,» ütleb Taivo.

Kui nad kaheksa aastat tagasi endale maakodu otsima hakkasid («Olime kindlad, et suvekodu peab olema saarel,» täpsustab Taivo), ei osanud nad nii muinasjutuliselt kaunist kohast unistadagi. «Esimesed emotsioonid siia jõudes olid täiesti hullud,» kirjeldab Taivo. «Siin ümber hoovi laius kõrge betoonmüür ja pilt oli ikka väga trööstitu.» Lõplik otsus tehti peamiselt mere läheduse tõttu.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

14. mai 2019, 15:37
5 levinud küsimust suvekodu kindlustamise kohta
21. aprill 2019, 10:34
Nipid! Tule ja naudi kevadet ning loo mõnus elutuba õue
22. märts 2019, 05:53
6 nõuannet, kuidas leida ideaalne maakodu

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee