Tehnika

Opel Corsa-e sõiduraadius on 330 kilomeetrit 

Toimetas Aare Kartau, 27. mai 2019, 07:15
2019. aasta Opel Corsa-e.Foto: Tootja
Kuuenda põlvkonna Corsa põhineb PSA globaalsel platvormil ja kätkeb endas hulgaliselt kaasaegseid tipptehnoloogilisi lahendusi. Kõige olulisem uudis tuleb aga jõujaamade vallast: esmakordselt saab autot ka täiselektrilisena. 50 kWh akuplokiga Corsa-e suudab ühe laadimisega läbida 330 km.

Kuuenda põlvkonna Corsa on esimene uudismudel Opeli valikus, mis kinnitab, et otsus, panna leivad PSA-ga ühte kappi, on olnud ainuõige. Nimelt tuleb populaarne väikeauto kõigepealt müügile täiselektrilisena ja alles seejärel „traditsioonilisena“, bensiini- ja diiselmootoriga versioonina.

Sõidukile lähemat pilku heites leiab selle pardalt tehnoloogiaid, mis tõstavad uue Corsa omas (B) segmendis vaieldamatuks eeskõnelejaks, kõrvuti uue Peugeot 208ga, mis on sakslaste väikeauto korporatsiooniõde ning saadaval edaspidi samuti täiselektrilises e-versioonis.

Corsa-e on Opeli teine katse tuua müügile paljudele taskukohane elektriauto. Esimene, Ampera-e jäi valitute pärusmaaks, sest samal ajal kui pidanuks toimuma Euroopa läbimurre, vahetas Opel omanikku ning GM jättis sakslased pika ninaga, jätkates üksnes Chevrolet’ Bolti tootmist.

Ja võib-olla ongi see hea, et läks nagu läks: Corsa-e on veel samm edasi elektriautode arenguteel. Sel on 50 kWh akupakk, mis lubab ühe laadimisega pakkida 330 km sõiduraadiust (esialgsed WLTP1 andmed). Suure tõenäosusega aga saab korraga sõita rohkemgi, palju sõltub teekattest, ilmaoludest ja ka sõiduoskusest.

Rõõmus uudis neile, kes on kaalunud elektriauto ostmist: kuuenda põlvkonna Corsa-e versiooni saab hakata juba lähinädalatel eeltellima. Eestisse peaksid esimesed autod jõudma kas selle aasta lõpul või uue algul. See tähendab, et Corsa-e jõuab enne kui Volkswagen ID. 3.

Loe Opel Corsa-e kohta lähemalt Acceleristast.

Foto: Accelerista

;