Uudised

PULMAHOOAEG KÄES | Vaata, kuidas peokülalisena käituda ja milliseid apse vältida! (2)

Toimetas Kadi Saar, 2. juuli 2019, 18:00
Tõsiasi, et õnnelik pruutpaar soovib sinuga oma üht tähtsamat eluhetke jagada on tegelikult ju päris eriline!Foto: Alvaro Cvg/Unsplash
Pulmahooaeg annab ideaalse võimaluse taaskohtuda vanade sõpradega, šampanjat limpsida ning hommikuni tantsida! Aga ära unusta, et pulmas osalemine on eelkõige suur privileeg! Toome välja 8 nõuannet, mille järgimine teeb sinust unistuste pulmakülalise!

Fakt, et õnnelik pruutpaar soovib teiega oma üht kõige tähtsamat eluhetke jagada on tegelikult ju päris eriline või mis? Veelgi enam, kui arvesse võtta, et nad on veetnud mitmeid kuid (või isegi aastaid), et seda suurt sündmust planeerida ja korraldada – sealhulgas tasunud kogu peo eest ning hoolitsenud, et külalistel oleks kõht täis, meel rõõmus ja mõnus olla. Vastutasuks saad sina olla suurepärane külaline!

Pulmakülalise etiketi olulised punktid on järgmised: 

1. Ära eelda, et võid kellegi kaasa võtta!

Samal teemal

Kui pulmakutse seda eraldi ei täpsusta, siis ära eelda, et võid pulma ilmuda koos kutsumata kaaslasega. Pea meeles, et pulmad on kulukad sündmused – isegi, kui pruutpaar sooviks laiendada külaliste nimekirja, siis võib see lihtsalt olla väljaspool nende eelarve piire.

Kui pulmakutse on adresseeritud ainuüksi sinu nimele, võid olla kindel, et see tähendabki, et tule üksi. Kui ka juhtub, et sinu hinnangul on tehtud apsakas ja kutsumata on jäänud sinu pikaaegne partner, siis etikett näeb ette, et õige on erandite sooviga pruutpaari poole mitte pöörduda.

Iga külaline tähendab lisakulutusi. Samuti tekitab omaalgatuslik inimeste kaasa võtmine pruutpaarile lisastressi, sest nad ei ole nende külalistega ürituse planeerimisel arvestanud.

2. Anna oma tulekust teada enne kutsel mainitud tähtaega!

Hoia meeles, et sinu venitamine võib tekitada pruutpaarile pulma korraldamisel palju ebamugavusi. Neil on vaja külaliste arvu, et kinnitada toitlustus, paika panna laudade plaan ja istumiskohad. Võimalik, et paarike vajab ka lisainformatsiooni sinu toitumisalaste valikute osas. Kuna neil on niigi palju, mille üle mõelda, siis kindlasti ei soovi nad veel iga külalisega eraldi kontakteeruda, et teada saada, kas ta on kutse kätte saanud ja plaanib osaleda.

Ära unusta kutset sahtlisse teadmata ajaks, vaid anna oma vastus kohe või vähemasti esimesel võimalusel. Ideaalne külaline saadab koos vastusega ka oma tänusõnad kutse eest!

Jälgi kutsel mainitud rõivastuse valikut - see aitab sul valida õige kostüümi, mis sobib pulma ülejäänud tooniga.Foto: Sweet Ice-Cream Photography/Unsplash

3. Ära ignoreeri dress code’i!

Jälgi kindlasti ka kutsel mainitud rõivastuse valikut! Kellelegi ei meeldi olla sellistel tähtsündmustel ülearu uhkelt või vastupidi liiga tavaliselt riietunud. Nii et pea meeles, dress code kutsel ei ole selleks, et sulle midagi peale suruda. Info on kirjas selleks, et tunneksid end sündmusel mugavalt ja hästi!

Dress code aitab külalistel valida riietust, mis sobib sündmuse üleüldise tooniga. Näiteks „tume ülikond” kutsel tähistab seda, et pulm leiab aset formaalsemas keskkonnas, samas casual stiil viitab poolametlikule riietusele ja sellele, et tegu on näiteks rannapulmaga.

Pane tähele ka igasugu praktilisi soovitusi. Näiteks, kui on kirjas, et naised võiksid kanda madalaid jalanõusid, siis küllap seetõttu, et pulmapidu toimub ebatasasel pinnal. Kui aga pulmapaigas on õhtusel ajal jahe, võib pruutpaar soovitada riietuda soojalt ja mõnusalt. Kõik nõuanded on külaliste endi huvides!

4. Loe pulma veebilehte!

Kui pruutpaar on külalistega jaganud pulma veebilehte, siis tutvu sellega enne sündmust põhjalikult ja leia vastused kõigile oma tekkivatele küsimustele.

Paljud paarid teevad veebilehe, et hoida kokku oma aega, mis kulub külaliste korduvatele küsimustele vastamiseks. Seega, küllap on kõik sinu jaoks vajalikud detailid veebilehel olemas. Seal on arvatavasti kirjas kogu info alates kellaaegadest kuni peopaiga asukohani välja.

Põhjalik tutvumine veebilehega annab sulle hea aimduse, mida sellest päevast oodata. See on eriliselt abistav, kui pead pulmapeole kaugemalt kohale sõitma.

Tõsiasi, et õnnelik pruutpaar soovib sinuga oma üht tähtsamat eluhetke jagada on tegelikult ju päris eriline!Foto: Alvaro Cvg/Unsplash

5. Jäta piltide tegemine proffide hoolde!

Mitmed pulmafotograafid võivad kinnitada, et tseremoonia pildid saavad rikutud, kui fotole jäävad pulmakülalised, kes oma telefonidega sündmust jäädvustada üritavad. Seetõttu on paljud pruutpaarid juba ette palunud külalistel enda pildistamist vältida või koguni teinud pulmast seadme-vaba sündmuse.

Seega lülita telefon rahumeeli välja ja ole nendes ilusates hetkedes täielikult kohal! Lihtsalt naudi seda erilist aega ja tea, et saad peagi vaadata juba profifotograafi tehtud ilusaid fotosid.

6. Ole kindlasti täpne! 

Pulmakülalisena on sinu tähtsaim ülesanne: ole õigel ajal õiges kohas! Pulmad on tavaliselt väga täpselt planeeritud. Kuigi pruudi puhul on väikene hilinemine isegi armas, siis külaliste korral on see tõeline möödalaskmine!

Tee mis iganes ettevalmistusi sa pead tegema, et jõuda tseremooniale vähemalt 20 minutit enne selle algust. Kui sulle on tseremoonia asukoht tundmatu, siis varu aega ka selle leidmiseks, arvesta liiklusega ja parkimisega.

Ja muidugi: kui paar on korraldanud oma külalistele ühise transpordi, siis ole kena ja jõua kohtumispaika õigeaegselt. Sama kehtib ka öösel peokohast lahkumise osas. Mitte keegi ei taha olla see külaline, kes teisi enda järel ootama sunnib!

Lõbutse, aga pea alkoholiga piiri, et mitte olla see külaline, kes pruutpaari erilisel päeval kuidagi häbistab.Foto: Andreas Ronningen/Unsplash

7. Pea söögi-joogiga piiri! Eriti joogiga! 

Söök ja jook võivad olla pruutpaari jaoks peo kõige kulukamateks osadeks. Pea meeles, et pruutpaar on toitu varunud tõenäoliselt külaliste arvu silmas pidades, seega üle piiri minnes jäävad teised lihtsalt ilma.

Naudi kõike, aga ole lihtsalt lugupidav teiste külaliste suhtes ja ära mine tasuta söögi-joogi pärast hulluks.

Kindlasti pea alkoholiga piiri! Keegi ei taha olla see külaline, kes ennast ja pruutpaari sel erilisel päeval kuidagi häbistab.

8. Naudi!

Vastabiellunute jaoks on siiski kõige tähtsam koos oma lähedastega olulist päeva tähistada. Kaunistustest diskorini on kõik väga läbimõeldud ja täpselt valitud, et korraldada üks tore päev ja tagada sulle nii mõnus olemine kui üldse saab. Seega tee neile vastuteene ja ka naudi seda nii palju kui võimalik!

Tõuse ja tantsi, lase end lõdvaks, suhtle teiste külalistega ja tähista seda sündmust vääriliselt! Naudi kõiki elemente, mida pruutpaar on ette valmistanud, sealhulgas ka mänge või pildistamise võimalusi.

Isegi, kui toitlustus, kaunistused või peopaik ei ole sinu maitse järgi, palun ära virise ega tee negatiivseid märkusi! See kõik toimub pruutpaari jaoks üks ainus kord elus, seega rõõmusta koos nendega iga hetke üle!

Naudi koos pruutpaariga nende erakordset päeva!Foto: Olivia Bauso/Unsplash

Allikas: Wedsites.com