Tehnika

Renault Zoe astus Tesla Model 3 kandadele 

Toimetas Aare Kartau, 3. juuli 2019, 07:15
Renault Zoe.Foto: Sipa/Scanpix
Euroopas on elektriautode müük hoogustunud. Mais juhtis edetabelit Model 3, kohe selle kannul Renault Zoe. Tesla näib korraks oma positsioone loovutavat: Model S ja Model X müüginumbrid on mitmendat kuud järjest oodatust tagasihoidlikumad.

Euroopa Liidu ja EFTA (Euroopa Vabakaubanduspiirkond) riikides müüdi mais 1,44 miljonit uut sõiduautot. 2018. aasta lehekuul müüdi 581 autot ehk 0,04% vähem. Tibatillukene kasv, aga siiski plussis. Viie kuu kokkuvõttes on uute sõiduautode müük võrreldes eelmise aasta sama perioodiga siiski 2% langenud ehkki EFTA maades on müük 0,5% tõusnud.

Langust veavad ennekõike viiest suuremast turust kolm – Suurbritannias on müük 3,1% miinuspoolel, Itaalias 3,8% ja Hispaanias 3,1%. Prantsusmaal püsis müük eelmise aasta tasemel ja ainsana on viie kuu kokkuvõttes plusspoolel uute sõiduautode müük Saksamaal 1,7 protsendiga. Balti riikidest jätkus suur kasv Leedus, kus mais müüdi uusi sõiduautosid 35,3% ja viie kuu kokkuvõttes lausa 48,6% rohkem kui mullu.

Lätis kasvab turg veidi tagasihoidlikumas tempos, vastavad näitajad olid 4,5% ja 7,2%. Suur müügilangus oli nii Soomes (seal kukkusid ka juuni müüginumbrid) kui ka Rootsis, kus viie kuu näitajad olid miinuses vastavalt 14,2% ja 14,6%.

Elektriautode müük aga näitab igakuiselt kasvutendentsi. Kuigi eraldi ametlikku statistikat on keeruline saada, otsis statistik Martin Rinne välja JATO (valged) ja Cleantechinca (sinine) numbrid, lõi need kokku ka koondas ühtseks tabeliks.

Viie kuu kokkuvõttes võidab Tesla Model 3. Mais aga astus sellele kandadele Renault Zoe, mis jäi liidrist vaid paarisaja müüdud auto kaugusele.

Põhjalikumalt loe Euroopa autoturu kohta Acceleristast.

Foto: Accelerista