Kodu

6 märki, mis reedevad, et su remondimees pole pädev (2)

Nipiraamat.ee, 5. juuli 2019, 12:55
Korraliku remondimehe leidmine võib parajalt keeruline olla.Foto: Michal Jarmoluk/Pixabay
Õige remondimehe leidmine on paras väljakutse, sest võid kokku sattuda inimesega, keda sa üldse ei usalda. Telefonis on paljud suured sõnapidajad ja teevad maailma parimaid pakkumisi, kuid tööle asudes saab teostatud lubatust vähem ning tööprotsessid jäävad hämaraks. Nad võivad väita, et neil on kogemust, kuid seda on ka sul, kui tead ohumärke, mis aitavad välistada kahtlased tüübid.

Ta on üleolev või liiga familiaarne
Sedalaadi töömees korraldab töötegemisest vaatemängu. Kui temaga on raske rääkida kohe alguses juba telefonis ja esimesel kohtumisel või on ta hoiak negatiivne, siis on ta tõenäoliselt selline kogu projekti lõppemiseni välja. Professionaalne suhtumine on märk tõsiseltvõetavusest ja kvaliteetsest teostamisest. Parimad eksperdid on avatud küsimustele, selgitavad teele sattunud keerukusi rahulikult ja on lahendustele orienteeritud. Seepärast hoia eemale ka sellisest remondimehest, kes tahab su parim sõber olla.

Ta ei võta vastutust
Töömees peab olema võimeline selgitama tehtavad asjad lahti detailideni ja oskama arvestada sellele kuluvat aega. Need samad punktid tuleb sõnastada ka omavahel sõlmitavas lepingus, et edaspidi oleks, millele toetuda. Kui töö teostaja kahtleb selles või koguni keeldub allkirjastamisest, võib see viidata tema vähestele oskustele ja puudulikule kalkuleerimisvõimele. Teisisõnu, ta ei pruugi olla pädev remonti tegemagi. Inimene, kes on kogenud, tunneb end ka mugavalt lepingut sõlmides ja tähtaegadest kinnipidamises.

Sul on õigus eeldada, et töömees püsiks oma töödega graafikus.Foto: Charles/Unsplash

Samal teemal

Ta hilineb ja ei suuda pühenduda
Üks suurimaid probleeme, mis koduomanikel töömeestega ilmneb, on töö- ja ajaplaani puudumine. Mitteprofessionaal võib sageli jääda hiljaks kohtumistele, ei vasta telefonikõnedele või lihtsalt ei anna end näole. Sul on õigus eeldada, et töömees püsiks graafikus nii täpselt kui võimalik ja helistaks sulle tagasi, isegi kui kohe vastata ei õnnestu. Niisiis loe ohumärgina juba eos seda, kui ta ei jõua juba esimesel korral õigel ajal kohale ning venitab tähtaegadega.

Ta ei ole ettevalmistunud
Ilmselge vihje, mille järgi tuvastada, et palgatud inimesel jääb vajaka kogemusest, on tema puudulik ettevalmistus. Tal pole õigeid töövahendeid ega isegi ettekujutust neist ja ta küsib tasu ümbrikus. Parim, mis sellise olukorra vältimiseks teha, on paluda soovitajate kontakte. Kui ta suudab juhatada sind hiljutiste rahulolevate klientideni või kui keegi tuttav sulle teda soovitab, siis võid vaid olla kindel, et ta on pädev tööd teostama.

Korraliku remondimehe leidmine võib parajalt keeruline olla.Foto: Michal Jarmoluk/Pixabay

Ta nõuab liiga suurt ettemaksu
Kui su ehitaja küsib ligi 50% või suuremat ettemaksu, on tõenäoline, et ta püüab sellega katta teiste projektide kulusid, millega tuli takus on. See peaks sulle mõjuma punase rätikuna. Professionaalid ei oota alustuseks väga suurt ettemaksu, kui üldse. Vajalik võib olla 10-15% lõppsummast vaid selleks, et töö teostamiseks vajalikke materjale soetada. Ära lase end eksitada korduvatest väikestest osamaksetest ja ole konkreetne tasuma enamikku summast siis, kui töö on tehtud kvaliteetselt vastavalt ettenähtule.

Ta kalkulatsioonid ei pea paika
On mitmeid võimalusi, kuidas remondimees võib ala- või ülehinnata oma tööd. Kui ta tellib liiga palju materjali, oled reeglina sina see, kes maksab ka kasutamata jääva osa eest. Kui ta vajab töö tegemiseks mitmeid lisapäevi, pole see mitte ainult ebamugav mõlemale, vaid võib tuua ka lisakulutusi sulle ajutise elupinna pikema kasutuse osas. Või veel hullem, kui ta peab töövõtjana lisajõudu palkama, kuid sulle pakutud soodsa hinna eest pole seda võimalik teha ja alltöölisi leida.

Kõikide nende olukordade vastu aitab enese teadlikkuse tõstmine vajalikust tööst. Soovitusena võiks pakkumisi küsida vähemalt kolmelt töövõtjalt või remondimehelt, et osata hinnata objektiivsemalt hinda, materjalide koguseid ja kuluvat aega. Ära unusta ka soovitusi! Kõige kindlam on palgata töömehed aga pikemalt tegutsenud firma kaudu, et vältida kaost ja seda, et keegi luhtaminemisel vastutust ei võta!

Allikas: The Spruce

2 KOMMENTAARI

e
Eestlane 7. juuli 2019, 08:54
See vihm on hea minu kartulile ja veel parem minu naabri kuivale heinale, mis põllul maas!
e
Ehitaja 5. juuli 2019, 14:29
Paaripäevased hilinemised on ehitusvaldkonnas väga tavalised, olenevalt objekti mahust ka paarinädalased (maja ehitus, fassaadid jms). Ka väga profess...
(loe edasi)