Nipid

MURETULT LOODUSESSE: 8 päevapäästjat matkasellile 

Toimetas Aare Kartau, 15. juuli 2019, 18:08
Foto: Easy Outdoors
Elus püsimiseks on inimesel vaja süüa, juua ning magada. Sellest piisab. Aga mis elu see selline on? Et elu poleks olelusvõitlus, siis siit kaheksa eset, mis rändaja elukvaliteeti oluliselt parandada võivad. Võta need järgmine kord kaasa! Kaheksat päevapäästjat soovitab matkamees Vambola Lembit.

Teip

Ei ole asju mida teibiga parandada ei saaks. Läheb püksilukk katki – teip! Laguneb saabas – teip! Tuul tahab mütsi peast viia – ....

Käärid

No milleks metsas käärid, eksole? Kes kord proovinud noaga maniküüri teha, sel sellist küsimust ei teki. Käärid on väga head ka teistes, peenmotoorikat ja täpsust nõudvates ettevõtmistes. Näiteks tahate priimuse valmistamiseks plekkpurgi pooleks lõigata. Jah, noaga saab aga kääridega on tulemus sirgjoonelisem.

Niit ja nõel

Seda kui eluliselt oluline võib teatud olukordades olla niit ja nõel, demonstreeris sadadele tuhandetele, et mitte öelda miljonitele inimestele John Rambo. Kui teil lahtiseid, õmblemist vajavaid haavu pole, saate sama instrumentaariumit kasutada näiteks kampsunile nööbi ette õmblemiseks.

Võib tunduda peenutsemisena. Aga ei, ei ole! Võib-olla päästab just see, kampsuni kõige ülemine nööp teid surnuks külmumisest. Või noh, kui seda ohtu pole ja nööbi ette õmblemisega ei viitsi jännata, võite endale nööbist ja niidist vurri meisterdada. Kah tore.

Foto: Pixabay

Multitööriist

Kui üks tööriist kõlbab mitmeks tööks, siis... kõlbab ta mitmeks tööks. Ehk kui te saaksite metsa minnes taskusse panna vaid ühe asja, siis ärgu see olgu käsi. Vaid multitööriist. Noh, tõsi on, et multitööriist ei asenda korraliku nuga, ega ka mitte saagi, paari korralikult vahedate kääride eeski jääb ta jänni, ei suuda see asendada ka kruvikeerajakomplekti. Võib-olla jah, ainult pudeliavaja on sama võimekas kui nö. suveräänne pudeliavaja. Sellele vaatamata on multitöörist vajaduse tekkides parem kui köögisahtlisse jäänud konserviavaja, kuuris rippuv saag või autosse ununenud nuga. Pudeliavajast on suva.

Nöör

Nööri ei saa ees lükata. Aga enam vähem kõike muud saab sellega teha. Kui on vaja kuhugi laskuda, mida kasutad (lifti ei ole)? Kui on vaja kusagile üles saada, mida kasutad (lifti endiselt ei ole)? Kui on vaja midagi riputada, mida kasutad? Kui on vaja kedagi... las see jääb. Aga lifti ei ole.

Koormakinnituskummid

Koormakinnituskumm on nagu püksikumm. Hea kui see olemas on. Näiteks siis, kui teil püksikummi ei ole. Või rihma. Sõnaga olukorras, kus elastne ühendus on praktilisem kui jäik. Telkmantlit puude vahele tõmmates näiteks. Nööriga saab aga kummiga on mõistlikum. Elus on teisigi selliseid olukordi, kus kummiga on mõistlikum.

Patareid või/ja akupank

Endale võtad metsa minnes süüa ehk energiavarusid kaasa? Novot, võta siis teistele energiat tarbivatele esemetele kah. Lihtne. Kartuli abil pidi küll väidetavalt pirni põlema saama ning indiaanlased ja võib olla ka setud oskavad lõkkesuitsuga sõnumeid saata aga...