Lemmikloom

Kas koer võib voodis magada? Ekspert toob selgust! (2)

Laura Liinat, 15. märts 2020, 07:00
Kui see on pere otsus ja soov, siis pole enamikul juhtudel sellest midagi, kui koerad voodis magavad. Foto: Ruby Schmank/Unsplash

Seda küsimust esitavad sageli nii värsked kui ka pikaaegsed koeraomanikud. PetCity treeningukeskuse koolitaja-instruktor Siim Oja vastab alati ühtemoodi: „Koer võib inimesel kasvõi pea peal magada! Tähtis on, et ta tuleks ja läheks ära, kui peremees lubab ja käsib.“

Soov võtta lemmik kaissu on mõistetav! See tuleb inimese läheduse ja turvatunde vajadusest ning koeraga koos olemine ja ühes voodis magamine pakub seda. Kui see on pere otsus ja soov, pole enamikul juhtudel sellest midagi, kui koerad voodis magavad. Küll aga peaks siis arvestama paari nüanssi.

Kui voodisse, siis puhtalt

Kui oled otsustanud lubada lemmikul magada enda või mõne muu pereliikmega samal asemel, on tark võtta kasutusele kõikvõimalikud hügieeni tagavad meetodid.

  • Enneta parasiite! Kasuta oma lemmikul kindlasti sobivat parasiidi- tõrjevahendit, et hoida soovimatud pisikülalised kodust ja voodist eemal. Preparaadi valikul konsulteeri loomaarsti või apteekriga, sest eri tüüpi ravimid toimivad erinevalt. Kindlasti kasuta puuke peletavat vahendit – nii on nende tuppa ja voodisse sattumise võimalus minimaalne.
  • Vähenda karvu voodis...
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. august 2020, 05:42
Koeraga matkama: 4 kasulikku nõuannet, et kõik kulgeks plaanipäraselt
2. detsember 2019, 05:30
Appi, mu lemmikul on karv lahti! Mida teha?
2. september 2019, 12:49
Appi, koeral on kirbud! 3 nippi, kuidas tüütutest kaaslastest vabaneda
19. august 2019, 13:24
Kalad üksi kodus ehk Kuidas hoolitseda akvaariumi eest reisil olles?