Tehnika

Monarch on venelaste versioon taskukohasest elektriautost (4)

Toimetas Aare Kartau, 6. august 2019, 07:15
Arvutimudel sõidukist Monarch Concept S.Foto: Drom.ru
Novosibirskis esitleti Venemaa elektriautobrändi Monarch – tulevikus kannavad seda nime taskukohased täiselektrilised sõidukid. Plaanid on uhked, lisaks heale hinnale on sõidukitel laiendatav autopakk ja kes tahab, saab auto endale legona kokku laduda. Bränd on mõeldud vallutama tervet maailma.

29. juulil toimus Novosibirskis esimene avalik pressikonverents, mille eesmärgiks oli tutvustada venelaste uut elektriautobrändi Monarch. Projektiga on tegeletud 2015. aastast peale, koostööpartnerite nimekiri on pikk, enamus neist on Venemaa teadus- ja tehnoloogiaasutused. Ambitsioon on suur – vallutada uue brändiga maailm.

Venemaal tõdeti mõni aasta tagasi, et elektriautode segmenti sisenemisega on hiljaks jäädud ning üleüldse on puudu sõidukitest, mis poleks ei liiga odavad ega liiga kallid. Ent asi ei ole veel lootusetu – elektrimootoriga sõidukeid, mis oleksid taskukohased rohkematele, mahub veel küllaga turule.

Otsustatigi luua uus kodumaine autobränd, mis keskendub vahemiku miljon rubla (umbes 13 700 eurot) kuni 17 miljonit (235 000 eurot) maksvate sõiduautode tootmisele.

Hinnasildid on võetud konkurentidelt: kuni miljoni maksab Venemaal Lada elektriauto, aga 17 miljonit Auruse esindussõiduk. Nende vahel valitseb Venemaa autotööstuses tühjus, mida Monarch täita tahabki.

Põhjalikumalt loe Vene elektriautobrändi kohta Acceleristast.

Foto: Accelerista