Tehnika

Juulis kargas uute sõiduautode müük lakke – Toyota edu on mäekõrgune (1)

Toimetas Aare Kartau, 8. august 2019, 07:15
Toyota RAV4.Foto: ScanPix Scand/Scanpix
Juulis müüdi Eestis 2426 uut sõiduautot, mida on võrreldes 2018. aasta heinakuuga koguni 13,5% rohkem. Seitsme kuu lõikes edestab tänavune automüük mullust 0,2%ga. Maasturilaadsete buum ei näita vaibumise märke, markide ja mudelite edetabelis naudib mäekõrgust edu Toyota.

Ei tea, kas mõjutas autoostjaid jahe ilm või kuumad müügikampaaniad, igal juhul möödus tänavune juulikuu automüüjatele kiire töö tähe all: uusi sõiduautosid müüdi mullusega võrreldes ligi kolmsada tükki rohkem.

Protsentidesse arvutatuna oli möödunud juuli eelmisest 13,5% võrra magusam, uusi autosid veeres salongist välja ühtekokku 2426. Kokkuvõttes on tänavu seitsme kuuga müüdud 16359 uut sõiduautot, see number ületab möödunud aasta sama perioodi tulemuse 0,2%-ga.

Tegija on keskmise suurusega linnamaastur ning müügitipus Toyota

Müügitabelile pilku heites on selge, et ka heinakuu ei toonud muutust eesti autoostja mõtteviisis: eelistatud kaup meenutab keskmise suurusega maasturitaolist eset. Teine valik on väike-keskklassi autod.

Õnneks on terve mõistus siiski kaasas kui ostma hakatakse: Toyota RAV4, millest lõviosa hübriidajamiga, on peaaegu ideaalne „teeb-kõike“ auto. Hübriidajamiga autode osakaal kogu müügist ongi tubli kümnendik.

Juuli populaarseim automark oligi Toyota: kokku müüdi 456 seda marki autot. Teise koha vallutas Škoda 345 autoga ja kolmas oli Renault 231 autoga.

Loe müügitulemustest põhjalikumalt ning vaata juulikuist automarkide ja -mudelite müügitabelit Acceleristast.

Foto: Accelerista