Nipid

TERVIS | 10 head põhjust, miks süüa hapendatud toitu 

Helen Serka-Sanchez, 11. august 2019, 21:01
Tuntuim hapendatud toit on kindlasti hapukapsas ja vähemalt korra aastas jõuab see kõigi eestlaste toidulauale.Foto: RitaE / Pixabay

Tuntuim hapendatud toit on kindlasti hapukapsas ja vähemalt korra aastas jõuab see kõigi eestlaste toidulauale. Tegelikult on kasulikud aga kõik hapendatud toidud, nii et neid võiks süüa suisa iga päev.

1. Paned soolestiku paremini tööleFermenteeritud toit sisaldab seedimisele kasulikke ensüüme ja probiootikume.Organism kulutab toidu töötlemisele ja seedimisele palju energiat. Muudadselle töö lihtsamaks, kui tarbid iga päev mõnd hapendatud toiduainet. Kiireminiläbi käiv soolestik aitab organismil kergemini vabaneda ka jääkainetest ja toksiinidest.2. Ergutad immuunsüsteemi80% immuunrakkudest asub soolestikus. Kui soolestik toimib hästi, oled üleüldiselt palju tervem ja ka energiat jagub rohkem. Suur heade bakterite osakaal soolestikus aitab tõhusamalt võidelda nakkushaigustega ja vähendadapõletikke. Peale ensüümide ja probiootikumide sisaldab hapendatud toit ka ajutegevuse ja energiatootmise jaoks olulisi B-vitamiine ning südamele ja silmadele kasulikke oomega-3-rasvhappeid.3. Oled teadlik toidu valmimisprotsessistKui hapendad ise köögivilju, oled teadlikum ka protsessidest, mis käärimisel toimuvad, ja saad anda toidule just sellise maitse, nagu sulle meeldib.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. jaanuar 2019, 09:19
Tervis algab soolestikust: soodne toiduaine, mis on parem kui ükski kallis toidulisand
24. detsember 2018, 11:33
Tervisele kasulik hapukapsas
9. september 2017, 22:46
Kuidas valmistada ise kodus seenejooki kombucha't?