Tehnika

Neljaveoline 4x4 Dangeli kaubik sobib ka kõige raskematesse oludesse 

Toimetas Aare Kartau, 9. august 2019, 07:15
4x4 Dangeli kaubik.Foto: facebook.com/automobile.dangel
Mullusel tarbesõidukite messil Hannoveris valiti Peugeot Partner koos sõsarmudelitega aasta kaubiku tiitli vääriliseks. Vähesed teavad, et sama sõidukit saab ka nelikveolisena. 4x4 Dangel on Prantsuse autotootjale valmistanud nelikveolisi tarbesõidukeid juba üle 30 aasta.

Uue põlvkonna Peugeot Partner ja selle sõsarmudelid Citroen Berlingo ning Opel Combo, mis kõik põhinevad PSA uuel platvormil, on teeninud arvukalt auhindu ja kõvasti kiidusõnu kasutajate seas. Vähem on teada aga võimalus, soetada väikekaubik ka nelikveolisena: kõrgendatud maastikujõudlusega auto sobib sellisena töövahendiks kõige raskematesse oludesse. Otsida tuleb märget 4x4 Dangel.

Meile siin Eestis tähendavad „rasked olud“ kehva suusailmaga kaasnevat muda, teerööpaid, libedaid teid ja inimesele läbitamatuid radasid. Üsna tavapärane argipäev neile, kes linnast väljas tööd rabavad.

Alsace’is Sentheimis paikneva autodele erilahendusi väljatöötava Dangeli koostöö Peugeot inseneridega sai alguse juba aastal 1976, siis kui sündis nelikveoline kastikas Peugeot 504. Sealt edasi on 4x4 lahendusi mõeldud mitmetele tarbesõidukitele. Hinnanguliselt on Dangeli liinidelt maha sõitnud enam kui 22 000 sõidukit.

Dangeli 4x4 nelikveosüsteem kohandub tänu ECO 2WD või AUTO 4WD ümberlülitusvalitsale täpselt juhi sõiduvajadustega, teeolude ja ilmastikutingimustega.

Põhjalikumalt loe 4x4 Dangeli kaubiku kohta Acceleristast.

Foto: Accelerista