Nipid

11 head põhjust, miks eelistada virtuaalseid pulmakutseid 

Toimetas Annaliisa Köss, 24. august 2019, 20:18
Kõige ilmsem põhjus, miks paarid e-kutsete poole pöörduvad, on raha kokkuhoid.Foto: Bench Accounting / Unsplash
Järjest enam paare üle maailma otsivad võimalusi, kuidas muuta oma pulmade planeerimine võimalikult odavaks ning ka mugavaks. Üheks selliseks võimaluseks on saata paberkutsete asemel hoopis e-kutsed. Menukal trendil on arvukalt eeliseid.

Säästad raha
Kõige ilmsem põhjus, miks paarid e-kutsete poole pöörduvad, on raha kokkuhoid. Paberkutsete puhul kulub raha nii kutse disainimisele, trükkimisele kui postitamisele, kuid e-kutsete saatmine säästab teid sadade eurode suurusest väljaminekust, kuna sageli on teatud mahus kutsete saatmine tasuta.

Samal teemal

Säästad loodust
Kui kõik pruutpaarid maailmas läheksid üle e-kutsete saatmisele ning loobuksid paberkutsetest, ümbrikutest ning markidest, jääks langetamata väga palju puid.

Kõik kutsed jõuavad kohale
Kas te ikka oled kindlad, kus tädi Aune täpselt elab? Kui vanaema postitatud sünnipäevakaart jõuab postkasti üle aasta, kas saate ikka kindlad olla, et teie pulmakutsed õigeaegselt ja õigele aadressile kohale jõuavad? E-kutsete puhul jäävad need muremõtted ära ning te ei pea kordagi mõtlema, kas kutse ikka jõudis kohale või mitte. Kui saadate e-kutse kogemata valele meiliaadressile, tuleb selle kohta automaatne teade ning saate vea seejärel kohe parandada ning ilma lisakuludeta kutse uuesti saata. Üldjuhul on teil juba olemas enamiku külaliste meiliaadressid, kuid täpsete postiaadresside küsimine on palju suurem töö.

Kiirem tagasiside
Kui teil on plaanis suured pulmad ja külalisi sadades, on oluline saada kõikidelt kutsututelt kiire tagasiside tuleku või peost loobumise kohta. E-kutse puhul jääb ära nädalatepikkune ootamine, kuna kutsutud saavad kohe kutsele vastata ning teile oma tulekust teada anda. Samuti on võimalik näha, kes on kutse avanud ja kes unustanud seda teha, et seejärel mõne aja pärast meeldetuletus saata. Lisaks saate kõikidele kinnitanud külalistele saata näiteks nädala aega enne pidu teate, mis ilm on ees ootamas ja kas on vaja kaasa võtta vihmavari.

Säästad aega
E-kutse loomine ei võta kaua aega ja ka selle saatmiseks kulub vaid paar klikki. Samuti ei ole teil e-kutsete puhul vaja eraldi abilist otsida, et kogu kutsete saatmisega seotud tagasiside kokku arvutada. Nii toimides on teil rohkem aega ning saate tähelepanu mujale suunata.

Püsid järjel
Kui sa oled üks neist, kes alalõpmata unustab oma võtmed koju või telefoni töö juurde, siis ei ole paberkutsete saatmine sinu jaoks. E-kutsete puhul näed arvutist, kellele selle saatnud oled, kes on tulemas ja kes mida sööb, ilma et peaksid selleks sekretäri palkama. Ära riski sellega, et külaliste ja kutsete tohuvabohus järje kaotad.

Iga külaline on kättesaadav
Enam ei leidu vist inimest, kes igapäevaselt erinevates suhtluskanalites kättesaadav ei oleks. Isegi kui teie vanemad sugulased arvutit ei kasuta või meiliaadressi ei oma, saab keegi neile selles abiks olla. Ja alati on teil võimalik nende puhul erand teha ning paberkutse saata. Ära neid siis hiljem unusta oma külaliste nimekirja lisamast.

Kaunis kutse mõne klikiga
E-kutsete kujundamiseks on tohutult palju erinevaid variante. Saate selle luua just teie nägu ja tegu ning katsetada erinevaid lahendusi.

Võimalus täpsustada või parandada
Kui tekib vajadus kutsel enne väljasaatmist mõnda detaili muuta, saate seda teha kiirelt kõigest mõne nupulevajutusega.

Lihtne lahendus ka külalistele
Lisaks sellele, et kutsele vastamine on külaliste jaoks lihtne ja kiire, saate e-kutsele lisada näiteks teie pulma veebilehe või miks mitte ka Facebooki ürituse lingi. Mitmed veebilehed pakuvad koguni lahendust siduda teie tähtis päev külalise isikliku kalendriga.

Rohkem võimalusi 
E-kutsele saate lisada veel teisigi lahendusi, mida paberkutse puhul teha ei ole võimalik. Portaal Wedivite pakub näiteks võimalust lisada kutsele muusikasoovitusi, kohalejõudmise juhendeid, kingisoovi nimekirja, lauaplaani jpm. Hiljem saate sama nimekirja alusel saata kõikidele külalistele näiteks tänukaardi või pulmafotode lingi.

Populaarseid e-kutsete lehekülgi:
Paperless Post
Greenvelope
Evite
Minted
Blackbird RSVP
GLO
Punchbowl
Mixbook

Allikas: wedivite.com

Telli Nipiraamatu Tee ise sarja ajakiri Pulmad SIIT!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee