Nipid

Pulma-aastapäev saabumas? Vaata, kuidas seda vääriliselt tähistada! (1)

Nipiraamat.ee, 29. august 2019, 19:01
Kujundage vahva traditsioon, mida igal pulma-aastapäeval ühiselt tegema asute. Foto: India Tupy/Unsplash
On paare, kes peavad pulma-aastapäevade tähistamist väga oluliseks ning teevad sel erilisel päeval alati midagi meeldejäävat, ent on ka neid, kel elurutus kord tähtis olnud kuupäev üldse ununeb. Siinkohal toome aga 10 vahvat ideed, kuidas pulma-aastapäeva tähistada võiks – selleks ei pea alati asja väga suurelt ette võtma!

1. Võtke plaani mõnus fotosessioon. Miks mitte teha sellest iga-aastane traditsioon, et pere suurenemist ja koosoldud aastaid ka piltidele talletada. Leidke fotograaf, kellega hästi klapite ja kaunid ning jäävad mälestuspildid ongi loodud!

Samal teemal

2. Korraldage pidu koos lähedastega. Kutsuge kokku endale olulised inimesed ja tähistage koos nendega oma abieluaastaid. Tunnistajate ees võite uuendada ka abieluvannet. Koosviibimine võib olla ka teile endale armsa temaatikaga, näiteks mereteemaline, mõnest ajastust või kasvõi lemmikseriaalist inspireeritud. Pidu ei pea olema ilmtingimata uhke ja luksuslik, rõõmsat sündmust saab tähistada ka lõbusa saunaõhtu või ühise telkimisega.

3. Istutage puu. Pole midagi ilusamat, kui siduda see väike tegu oma kauni päevaga. Puud sümboliseerivad igavikku ja eriliselt hästi sobib see tegevus 5. pulma-aastapäeval, mille sümboliks puu ongi. Istutada võib näiteks tammepuu, mis tähistab vastupidavust suhtes või pihlapuu, mis kaitseb ja hoiab eemal kurjuse. Kasvama panemiseks sobib ka õunapuu, mis on omakorda viljakuse sümboliks.

Kujundage vahva traditsioon, mida igal pulma-aastapäeval ühiselt tegema asute. Foto: India Tupy/Unsplash

4. Veetke päev meenutades. Vaadake pilte, mis viivad teid tagasi suhte algusaegadesse, lugege teineteisele saadetud kirju, külastage paika, kus esimest korda kohtusite. Ilusate hetkede elustamine tuletab kindlasti meelde, miks üksteisesse üldse armusite!

5. Sõitke kahekesi reisile. Kui pere-eelarve lubab, siis on hea mõte veeta aastapäev hoopis mõnes seni avastamata Euroopa pealinnas. Lühike romantiline linnapuhkus mõjub suhtele kindlasti värskendavalt ning loob kauneid ühiseid hetki, mida järgnevatel aastatel kaasas kanda.

6. Täitke oma ühiseid unistusi. Olete pikalt unistanud ühisest jalgrattamatkast, kokanduskursusest või langevarjuhüppest? Asuge neid unistusi täide viima just pulma-aastapäevadel! 

7. Kujundage vahva traditsioon, mida igal pulma-aastapäeval ühiselt tegema asute. Olgu selleks varahommikune rabamatk, piknik mererannas, iga-aastane reis Hiiumaale või pildistamine ühe ja sama puu all.

Lühike romantiline puhkus mõjub suhtele kindlasti värskendavalt ning loob kauneid ühiseid hetki, mida järgnevatel aastatel kaasas kanda.Foto: Rawpixel.com/Pexels

Pulma-aastapäevade nimetused:

1. sitsipulm
2. paberpulm
3. nahkpulm
4. keraamikapulm
5. puupulm
6. suhkrupulm
7. villapulm
8. pronkspulm
9. linapulm
10. tinapulm
15. klaaspulm
20. portselanpulm
25. hõbepulm
30. pärlpulm
35. korallpulm
40. rubiinpulm
45. safiirpulm
50. kuldpulm
55. smaragdpulm
60. teemantpulm
65. kroonijuveelipulm
70. raudpulm
75. briljantpulm
80. plaatinapulm

Telli Nipiraamatu Tee ise sarja ajakiri Pulmad siit

1 KOMMENTAAR

j
juku 13. september 2019, 06:47
uuendage vannet? kas nii nagu savisaared-repinskid?jne,,mis möte on vandel kui see ei toimi?näide vaprad ja ilusad seriaalist Brook ju ka vannub truudust aga kohe on keegi jällegi uus voodis!! ahahahahaah
m
moorile 6. september 2019, 17:15
tulex profilaktikat teha

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee