Nipid

12 ebatraditsioonilist kohta pulmapeoks 

Nipiraamat.ee, 30. august 2019, 06:39
Katuseterrassid pakuvad sulle ja su külalistele võimalust einestada ja tantsida värskes õhus ning kõrgus lisab juurde ka maagilisi vaateid linnatuledele või imelistele maastikele.Foto: Jude Al Safadi/Unsplash
Üks esimesi samme pulmade planeerimisel on asukoha valik. Mida aeg edasi, seda loovamalt paarid sellele lähenevad, soovides leida midagi erakordset ja enneolematut. Palju inspiratsiooni sel teekonnal võib leida oma hobide, kirgede või minevikuradadelt.

Ebatraditsiooniliste kohtadena võivad kerkida üles nii külaliskorterid, staadionid, klassiruumid, alpakafarmid, riiklikud monumendid kui muud originaalsed paigad. Et aidata su mõtetel rännata küünidest ja lossidest kaugemale, oleme koondanud kokku 12 loovat lahendust!

Pulmapidu festivalil
Mõne muusikafestivali valimine sobib hästi paarile, kes ei taha oma pulmapäeval olla tähelepanukeskmes. Selle asemel saavad nad asukoha kaudu tutvustada külalistele oma lemmikartiste ilma, et peaksid need ise kohale kutsuma. Festivalil on terve õhtune programm sinu eest juba ära korraldatud!

Pulmapidu festivalil sobib hästi paarile, kes ei taha oma pulmapäeval olla tähelepanukeskmes.Foto: Zoriana Stakhniv/Unsplash

Võimlapulmad 
Kui sina ja su kaaslane armastate koos trenni teha või kohtusite lausa esimest korda jõusaalis, võiks kombineerida võimla ruumina ka pulmapidustustesse. Industriaalne võimla või spordiväljak annavad oma suurusega peole juurde õhku ning oskuslikult võiks kujundusse kaasata nii tribüünid, korvpallirõngad kui ronimisredelid. Stardipakkudel registreerimine, palliga väravasse neiupõlvenime ärasaatmine – pane oma fantaasia tööle!

Kui sina ja su kaaslane armastate koos trenni teha või kohtusite lausa esimest korda jõusaalis, võiks kombineerida võimla ruumina ka pulmapidustustesse. Foto: Kendra Allen/Unsplash

Üllatuspidu suguvõsakokkutulekul
Näha saabujate üllatuslikke nägusid, kui nad saabuvad sünnipäeva, suguvõsa- või koolikokkutuleku asemel pulma, on omaette väärtus! Et saladust võimalikult hästi peita, vali toimumiskohaks koduõu, restoran, katuseterrass või muu argine lokatsioon.

Kui tahad korraldada üllatuspidu sugulastele, siis vali toimumiskohaks koduõu, restoran, katuseterrass või muu argine lokatsioon.Foto: Allef Vinicius/Unsplash

Kämpingutäis pulmalisi
Eesti on täis looduskauneid kohti, mille seast valikut teha. RMK märgistatud lõkke-ja telkimiskohad annavad just õiget telklaagri tunnet: romantilisi sopikesi tule taustal ja merekohina saatel, vaba voli külalistel minna ja tulla, igaühel kõhutäiteks sobival ajal miskit grillida ja tekid ümber sõprade seltsis musitseerida. Telkla on ideaalne võimalus pidada pulmi lausa mitu päeva ilma liigsete kulutusteta.

Telkla on ideaalne võimalus pidada pulmi lausa mitu päeva ilma liigsete kulutusteta.Foto: Jonathan Borba/Unsplash

Pulmad poest väljumata
Selle asemel, et soetada poest asju oma pulma, pea pulmad hoopis poes! Antikvariaadid oma ajastuslike meelolude, koogipoed kreemise romantilisuse ja salongid küllusliku ruumiga on just need, mis muudavad su peo eriliseks.

Antikvariaadid oma ajastuslike meelolude, koogipoed kreemise romantilisuse ja salongid küllusliku ruumiga on just need, mis muudavad su peo eriliseks.Foto: Papaioannou Kostas/Unsplash

Külaliskorterist tantsusaal
Airbnb pole mitte vaid suurepärane võimalus majutuda soodsalt ja lahedas kohas, vaid pidada seal ka pulmi! Kindlasti informeeri sellest oma võõrustajat ette ja pigem kaalu üürimaju ja -kortereid väiksema seltskonna puhul, näiteks perekeskseteks pulmadeks.

Kogu lõbu lõbustuspargis
Lõbustuspargis pulmade korraldamine on kui garantii, et tegevust jätkub pikaks õhtuks. Kas pole mitte romantiline karussellil tiirelda või armsamale kaisukaru võita? Tulisema temperamendiga külalised saavad kihutada Ameerika mägedel või elada end välja põrkeautodel. Igatahes on lisaks lõbule kindel, et sa ei pea panustama koha dekoreerimisse, sest särav valgustus ja värviküllased atraktsioonid lisavad just parasjagu peomeeleolu.

Kas pole mitte romantiline karussellil tiirelda või armsamale kaisukaru võita?Foto: Sept Commercial/Unsplash

Pulmad kinolinal
Filmisõprade ainuõige valik on korraldada pulmad kinos. Otsi selleks väiksemate linnade saale, mis ei tööta alaliselt, kuid omavad vajalikku tehnikat või sõitke ühes autodega välikinno. Suure ekraaniga ruumis on kindel, et külaliste pilk peatub kaadritel teie lapsepõlvedest ja tutvumisajast. Lase neil seda ennastunustavalt nautida paismaisi praksumise rütmis!

Sarnaselt kinole võid uurida võimalusi ka teatrites või raamatukogudes peo pidamiseks.

Oluline on teekond
Sihtkohta jõudmine ei pruugi olla kunagi nii rahuldust pakkuv kui teel olek. Miks mitte siis plaanida ka pidu rongis, bussis, trammis või laevas!? Eriti märgiline on sõiduvahendi kasutamine toimumiskohana neile paaridele, kes saatuse tahtel on kaugsuhtes. Ronge ja busse saab hõlpsasti kujundada iga stiili jaoks sobivaks ning need, mis kindlaid liine ei läbi, saab panna peatuma ka vastavalt pruutpaari soovile. Kes aga rongisõitu ei talu, võib üles leida mõne vana kasutuna seisva jaamahoone!

Eriti märgiline on sõiduvahendi kasutamine toimumiskohana neile paaridele, kes saatuse tahtel on kaugsuhtes.Foto: Kayra Sercan/Unsplash

Katuseterrassil kõõludes
Kui oled ebatraditsioonilise pulmakoha otsingul, vaata üles! Katuseterrassid pakuvad sulle ja su külalistele võimalust einestada ja tantsida värskes õhus ning kõrgus lisab juurde ka maagilisi vaateid linnatuledele või imelistele maastikele.

Katuseterrassid pakuvad sulle ja su külalistele võimalust einestada ja tantsida värskes õhus ning kõrgus lisab juurde ka maagilisi vaateid linnatuledele või imelistele maastikele.Foto: Jude Al Safadi/Unsplash

Pulmatööstus või tööstuslik pulm?
Selles on küsimus! Kas soovid, et su suurpäev näeks välja kui igal teisel ja toidad sellega ärisid või tahad leida omanäolisi alternatiive? Just viimast pakuvad vanad tehased ja tööstushooned. Robustne miljöö sobib hästi minimalismi armastavale pruutpaarile, kelle jaoks on kontrastide väljatoomine osa eesmärgist.

Robustne miljöö sobib hästi minimalismi armastavale pruutpaarile, kelle jaoks on kontrastide väljatoomine osa eesmärgist.Foto: Edward Cisneros/Unsplash

Kodumaises eksootikas
Kui su rahakott ei võimalda sõita troopilistesse metsadesse pulmareisile, pea vähemalt pidu lopsakate taimede vahel! Tallinna ja Tartu botaanikaaiad toovad eksootika koju kätte. Samasugust võõrapärasust leiab loomaaiastki.

Kui su rahakott ei võimalda sõita troopilistesse metsadesse pulmareisile, pea vähemalt pidu lopsakate taimede vahel!Foto: Samantha Gades/Unsplash

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee