Kodu

SUUR GALERII | Helge kodu Haapsalus võlub isetegemisrõõmu ja külalislahkusega 

Helen Serka-Sanchez, 4. september 2019, 15:56
TÜÜPPROJEKT PILLAPALU: Margus teab rääkida, et selliseid maju on Eestis kokku umbes 20. Peale eluruumide on majal ka täissuuruses kelder, mis kõik teeb kokku 300 m2 kasutatavat pinda. Foto: Stanislav Moškov
«Meie tutvuskond oli majavalikust üsna heitunud, sest see oli maast laeni kaetud männilaudisega ja täis pisikesi pimedaid tube,» meenutab Gina esimesi emotsioone pärast majaostu. Koos abikaasa Margusega on nad korda saatnud väikese ime ja majast helge elamise loonud.

Sõidame päikesepaistelises Haapsalus vaiksesse eramajade rajoonis asuvasse aeda, kus esimesena tervitab meid rõõmus labrador Hiro. Peagi on ka pererahvas Gina (41), Margus (43) ja pesamuna Mikk Metssalu (3,5) meid vastu võtmas. Astume sisse paraaduksest ja satume ehitustandrile, kus valmimas uus duširuum saunaga. Pereisa naljatleb, et ehk peaks tulema hoopis hiljem nende kodust lugu tegema, sest kõik on alles pooleli.

«Remonti tuleb võtta mõnuga,» selgitab Gina, miks nad pole kiirustanud. «Oleme otsustanud, et me ei toimeta siin nii, et isu kadunud. Vahepeal ka puhkame,» avab Haapsalu kolledžis õppejõuna töötav perenaine nende eluterved vaated. Gina ja Marguse käes lippab töö siiski uskumatu kiirusega, sest alles kuu varem oli seal olnud vana garaaž ja vannituba. Nüüd plaanib naine juba plaatimistöid, mille kavatseb ise ette võtta.

Tallinnast Haapsallu
«Ostsime selle maja 2015. aasta märtsis, seega sai sel aastal siin täis viies suvi. Esimesel suvel ei teinud me muud, kui lõhkusime maha mõne seina ja ukse,» meenutab meile majatuuri tegev Gina. Tegelikult algas Metssalude pereelu hoopis Tallinnas, kust koliti Haapsallu, kui vanim laps Kaarel (17) esimesse klassi läks ja Anni (15) oli alles lasteaialaps. Gina tunnistab muiates, et nad lihtsalt ei suutnud Tallinnas ühtegi sobivat kooli valida, kuid väikelinnas tundus see lihtsam. Peale selle on Margus Haapsalust pärit ja just samal ajal jäi tema vanemate korter tühjaks, sest nad olid kolinud suvilast ümberehitatud majja. Seega tundus perele ideaalne hetk pealinnast ära tulla. Marguse konsultanditöö puhul ei ole asukoht oluline ja Gina oli valmis uues linnas otsast alustama. Nüüd leiavad nad, et Haapsallu kolimine oli nende elu parim otsus.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

5. august 2019, 20:11
TORE KODU | Idüll Saaremaal: 200-aastane talu, kus hobused käivad elutoas
10. juuli 2019, 12:26
Mesimagusa olemise kütkeis: kaunis kodu Viimsis võlub mänguliste lahenduste ja mahedate värvidega
1. juuni 2019, 09:14
Kitsa külatee viimane maja: vanast talust Hüüru mõisa õunaaias valmib imeline kodu

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee