Nipid

KOGEMUSLUGU | Pulmad 2500 euroga! Kuidas me seda tegime? (4)

Laura Karro, 7. september 2019, 13:26
Juhõissa, pulmad! Registreerimine ÕnnepaleesFoto: erakogu
Meie pulmad olid juba aastaid tagasi, ent põnevaimad elamused sellest päevast on ikka meeles. Oli väike ringreis külalistega, jäätisepaus Tabasalu pangal ja piknik peopaigas, pärast kerget seenevihma.

Imetore päev sai teoks tänu paljudele abikätele ja ei läinud kole palju maksmagi. Ka kingituste osas olid külalised helded, nii et kokkuvõttes saime pulmapeole kulunud summa peaaegu topelt tagasi. Nii saimegi lubada endale ka väikese pulmareisi. Miinuseks oli see, et ise pidi paljud asjad organiseerima, aga seda võib võtta samas ka kui plussi.

Isetehtud kutsed
Ostsin paberipoest pruunikat tooni kartongist toorikud ja hallikat kalkat, millele printisin kutse teksti. Kutse esiküljele trükkisin kartulitempliga pildi. Lõikasin suure kartuli pooleks ja uuristasin välja tantsupaari. Paljudele saatsin kutsed tavalise postiga, seega oli postmarkide ostmine üks kulukamaid ettevõtmisi.

Väheste vahenditega tehtud - kartulitempliga valmistatud pulmakutsed.Foto: erakogu

Samal teemal

Pulmapidu
Pidu toimus toona osaliselt veel renoveerimisjärgus olevas Kumna mõisas. See oli meie hea tuttava oma ning selle kasutamine oli n-ö temapoolne pulmakingitus meile. Nõud, toolid, lauad ja välitelk oli samuti „hinnas“. Registreerimine toimus Õnnepalees, kust edasi läks ringreis läbi Tabasalu ja Keila-Joa Kumna mõisa.

Meik ja soeng
Pulmapäeva hommikul tegime mind ilusaks mu õe juures. Tema aitaski mind lihtsa meigi tegemisel ja soengu sättimisel. Prantsuse maniküüri tegi samuti tema.

Pulmakleit
Kleidi õmbles mulle õde. Nädalake enne pulmi ostis ta kangapoest venivat pitskangast ja tegi lihtsalõikelise õlapaelteta kleidi, mis istus kenasti mu beebikõhukese peal. Pulmapäeval tegime veel viimase kohenduse, õmmeldes kõhu alt lohvakat kleiti veidike kokku. Tulemus sai imeline!

Juhõissa, pulmad! Registreerimine ÕnnepaleesFoto: erakogu

Fotod
Fotograafiametit pidas minu õe abikaasa, kes tegi meenutuseks toredad pildid. Digitaalsel kujul pildid käes, asusin ise lemmikuid välja valima, tellisin fotostuudiost need paberile ja sättisin albumisse.

Meelelahutus
Muusikat saime lasta mõisas olevalt plaadimängijalt, õhtujuhti ega mänge polnud, nii et kõik said teha seda, mida parasjagu tahtsid. Sai palju juttu rääkida, jalga keerutada ja plaanivälise pikniku murul maha pidada.

Pulmaauto
Auto oli meie enda oma, sohvriks palusime ühe hea sõbra.

Toidud ja joogid
Tordid tegi abikaasa õe sõbranna, mõned salatid tellisime ja osad toidud tegime ise pulmapäeva eelsel päeval, näiteks juustuga kaetud leivakrõpsud, koogid ja köögiviljad dipikastmega. Kohapeal oli ka grill, mille kallal askeldasid nii isad kui ka teised sugulased. Joogid saime soodsa hinnaga sõbra kaudu. Põhimõtteliselt oli meil Rootsi laua stiilis õhtusöök, seega kaunistusi väga ei olnud ja kohakaarte ega lauaplaane samuti mitte.

Soe suvepäike ja porgandikangid.Foto: erakogu

Kingitused
Palusime, et kink mahuks ümbrikusse ja vastutasuks sai iga külaline meilt kingituseks meie endi tehtud väikesed keraamilised südamega magnetid. Neid oleme siiani sõpradel külas käies külmikul märganud.

Kokkuvõttes peab ütlema, et soodsalt on võimalik abielluda küll. Sealjuures saab ka korraliku pulmapeo maha pidada. Aga peab olema õnne, ei tohi perfektsust taga ajada ning mõnes asjas tuleb ka järeleandmisi teha. Ning loomulikult on vaja ka häid sõpru. Õnneks neid meil on!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee