Inimesed

Epp Petrone peab Setomaal metsikut aeda: ma ei tahagi, et see oleks liiga korralik (3)

Kadi Saar, 14. september 2019, 07:26
Epule andis inspiratsiooni iseenda käestlastud aed, mis oli oma metsikuses niivõrd paeluv, et perenaine seda laiendada soovis.Foto: Laura Strandberg

Kirjanik ja kirjastaja Epp Petrone on loonud kodutalu ümbrusesse loodusliku aia, kus sirget joont taga ei aeta ja taimede kasvamist suurt ei piirata.

Üllatuslikult andis Epule inspiratsiooni iseenda käestlastud aed, mis oli oma metsikuses niivõrd paeluv, et perenaine seda laiendada soovis. „Aias kasvasid kollased võililled ja sinakad kurerehad, siniladvad ja kellukesed. Samas võis sealt leida ka näiteks harakputke, millest muidugi loobuda soovisin. Kuna mul on aega vähevõitu, tahtsin tekitada lihtsa vaevaga toimiva aia, mis oleks samas värvikirev, lopsakas ja lõbus ning et see oleks isepaljunev ja ka pigem odav pidada,“ räägib Epp metsiku aiaga alustamisest.

Katsetused toovad õnnestumiseEpp on iseõppija ja tema teadmised on tulnud ikka proovides. „Teooriat olen ma vähe lugenud, hakkasingi lihtsalt otsast tegutsema. Võtsin aia põhitoonideks kollase ja sinise ning seda teadmisega, et kuigi asun võililli vähendama, sobivad nad värvilt ikkagi ega riiva tegelikult üldse silma,“ kirjeldab perenaine.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. oktoober 2019, 06:07
Põhjamaa sidrun ebaküdoonia – unustatud, kuid imeline aiakultuur
28. september 2019, 22:59
Pille Minev maakodus elamisest: „Maal on kõik rohkem päris!“
26. september 2019, 10:48
KODULUGU | Kohvikutundega kodu, kus vimkadega atmosfäär on tähtsam kui klanitud ilme
24. september 2019, 06:02
Sügis viljapuuaias – need tööd aitavad puudel kergemini talvituda ning rohkem saaki anda

;