Nipid

KODUVEINI ABC: milliseid tarvikuid varuda ja mida valmistamisel silmas pidada? 

Annaliisa Köss, 16. september 2019, 08:00
Kui hoidistamisest on isu täis saanud, proovi käima panna koduvein. Foto: Maksym Kaharlytskyi / Unsplash

 Kui hoidistamisest on isu täis saanud, proovi käima panna koduvein. Vajad selleks erinevaid tarvikuid, millest igaühel on täita oma tähtis ülesanne. Head nõu, mida poeriiulilt võtta, annab Valgejõe Veinivilla perenaine Tiina Kuuler.

Tiina Kuuler on kirjutanud koduveini valmistamisest kaks põhjalikku raamatut: «Koduveini aabits» ja «Kodused siidrid ja vahuveinid».

KäärimisnõuÜldjuhul pannakse vein käärima suurde, 20- või 30-liitrisesse klaaspudelisse või ka spetsiaalsest toiduplastist valmistatud käärimistünni. Neid leidub poodides eri suuruses ja väiksema koguse puhul võib kasutada ka näiteks 5- või 7-liitrist plastist veetünni. Mis tahes koguse puhul on oluline, et käärimisnõu oleks vähemalt kolmveerandi ulatuses kääriva veiniga täidetud, et veini kohale liiga palju õhuruumi ei jääks.Laia või kitsa suuga tünn?Laia suuga plastist käärimis tünni on hea vein käärima panna (5–7 päeva). Hiljem, kui marjad on välja kurnatud ja ainult mahl alles jäänud, võib veini klaaspudelisse ümber kallata. Kui klaaspudelit ei leidu, võid veini ka plasttünnis lõpuni kääritada. Kitsa suuga pudelites on parem kääritada puhtast mahlasttehtud veini.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. september 2019, 12:18
Tee ise toormahla! Aeglane mahlapress pigistab viljadest välja viimse kui vitamiini!
2. august 2019, 07:01
Kuidas valida sobiv mahlaaurutaja ja milliste nippide abil mahla valmistada?
10. juuni 2019, 20:59
Pulmadeks õlu käima! Pruuli ise koduõlut nende soovituste abil!