Nipid

Lihtne nipp, kuidas vähendada telefoniekraani ees veedetud aega 

Toimetas Aare Kartau, 16. september 2019, 13:44
Tihti võivad inimesed end kümneteks minutiteks või kauemakski unustada aegaviitvatesse rakendustesse.Foto: Pixabay
Tänapäeval on pea võimatu elada täiesti ilma telefoni- või arvutiekraani vaatamata. Me jälgime ekraane üsna suure osa päevast, ent lihtne nipp võib seda aega tunduvalt vähendada.

Töö arvuti taga, uudiste lugemine või sõnumite saatmine telefonist võtavad palju, ent reeglina produktiivset aega. Tegelikult leiavad paljud meist end ekraani taga passimast ka siis, kui seda vaja pole. Sotsiaalmeedia ning erinevad vabaajarakendused võimaldavad väga lihtsalt inimesel tuimalt end kümneteks minutiteks või lausa tundideks telefoni taha unustada. Et vähendada ekraani taga veedetud aega ning anda silmadele puhkust, pakub MentalFloss lihtsat end efektiivset nippi – koduekraani puhastamist.

Nimelt seisneb idee selles, et aega kulutavad rakendused ei ilmuks sulle kohe pärast seadme avamist silmade ette – seega on võimalus nende avamiseks väiksem. Sageli võtad sa lihtsalt telefoni lahti, et kella või kalendrit vaadata, ent vajutad kodulehel asuva Instagrami või Facebooki äpi peale, mis neelab sinult taas paarkümmend minutit.

Kodukuvale on mõistlik jätta sellised rakendused ja otseteed, mida sul päriselt vaja läheb, näiteks kõned, sõnumid, e-mail, kalender, kalkulaator, seaded jne. Kõik muu võid lükata järgmistele lehtedele. Muidugi ei võta üks sõrmeviibutus palju aega ning ajakuluka rakenduseni jõudmine on lihtne, ent selle avamine ei pruugi sul nii tihti meeldegi tulla, kui see esmapilgul sinu eest varjatud on.