Uudised

Prügivaba elustiili guru Bea Johnson: asjadest loobumine on raske – alusta seda sinu jaoks lihtsast kohast! 

Helen Serka-Sanchez, 21. september 2019, 22:33
Oma katsetustest ja edust prügivaba elustiili omandamisel kirjutab Bea Johnson blogis Zero Waste Home ja raamatus „Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?“. Foto: John Need
Ameerikas elava prantslanna Bea Johnsoni neljaliikmeline pere on juba kümme aastat elanud prügivaba elu ehk nende olmejäätmed mahuvad ära vaid väikesesse purki. Statistikaameti viimased andmed näitavad, et iga Eesti elanik tekitas 2017. aastal 390 kilo olmejäätmeid. „Kiiduväärt on, et paljude teiste Euroopa riikide elanikega võrreldes on eestlased küll suhteliselt kasinad prügitekitajad, ent olmejäätmete tekkivad kogused suurenevad Eestis siiski iga aastaga,“ kommenteerib statistikaameti juhtivanalüütik Kaia Oras. Mida saaksid sina teha, et vähem prügi tekitada? 

Ebaolulistest asjadest vabanedes ja prügi vähendades avastas Bea Johnson, et tal tekkis palju rohkem vaba aega ja raha, mida panustada tegevustele, mis tema pere õnnelikuks teevad. Rääkimata uue prügivaba liikumise alustamisest, millega ta maailma vallutab. Oma katsetustest ja edust prügivaba elustiili omandamisel on ta kirjutanud blogis Zero Waste Home ja raamatus „Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?“. Raamatu ja elustiili tutvustamiseks külastas ta ka Eestit, kus Nipiraamat temaga sellel teemal vestelda sai.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

24. juuli 2019, 12:43
Plaanid suurpuhastust? Vaata, kuhu need levinud jäätmeliigid visata
12. aprill 2019, 07:30
Ära viska ära! 6 nutikat moodust, mida teha vanade riiete ja kangastega
12. märts 2019, 15:14
EKSPERIMENT | Kuidas saada kodu tränist priiks ehk Milline korrastamismeetod tõeliselt toimib?
8. märts 2019, 17:54
Anna Levandi praktilised nipid, kuidas kodus korda hoida