Nipid

Autovaba päev: 10 head põhjust, miks autost loobuda 

Toimetas Annaliisa Köss, 22. september 2019, 07:02
Jäta täna auto koju! Foto: Raí Camara / Unsplash

Kui kunagi oli sõiduauto luksusese, siis tänaseks on sellest ühtaegu saanud nii tarbeese kui ka asendamatu kaaslane igas peres. "Maanteeameti andmetel oli Eestis 2018. aasta juuli lõpu seisuga arvel 740 100 sõiduautot ehk iga teise Eesti elaniku kohta üks auto. Hoolimata lühiajalistest kõikumistest on tegemist olnud kasvutrendiga ning näitaja on jõudnud kõrgemale tasemele kui kunagi varem," kommenteerib Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment stat.blog.ee ajaveebis. 

Eurostati andmetele tuginedes kuulub Eesti Euroopa Liidus pigem autostunumate riikide hulka. Kuigi leidub ka neid, kes ei pea auto omamist vajalikuks, ja neid, kelle majanduslik olukord ei võimalda autot soetada. "2017. aastal ei saanud iga kümnes eestimaalane endale autot lubada," täpsustab Leesment ja lisab, et Euroopa Liidu riikide piirkondade jõukuse ning autostumise vahel on märgata positiivset seost. "2016. aasta andmetest selgub, et mida kõrgem on sisemajanduse koguprodukti (SKP) tase elaniku kohta, seda enam on piirkonnas ka autosid elaniku kohta."

Autoga sõidab tööle iga teine hõivatuLeesmenti sõnul on neid, kes ei sõltu oma igapäevases liikumises autost, jäänud vähemaks. "Statistikaameti andmetel kasutas 2017. aastal tööle minekuks autot iga teine hõivatu, 20 aastat varem iga neljas. Alternatiivsete liikumisviiside (jalgsi, jalgrattaga, mopeedi, mootorratta või ühistranspordiga) tööle minejate osatähtsus on aga järk-järgult kahanenud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. september 2019, 14:13
GALERII | Vaata, kuidas möödus autovaba päev Tallinnas!
22. september 2019, 11:43
Autovaba päev: Jüri Ratas valis lennuki, aga kuidas liigud täna sina? Kas jätad auto koju?
27. juuni 2019, 07:16
13 nippi, kuidas autosalong piinlikult puhtaks saada ja seda puhtana ka hoida
1. juuni 2019, 12:52
VIDEO | Ees terendab pikem reis pisiperega? Siit leiad nipid, et see üle elada!