Tehnika

USA pakub häkkeritele võimalust kaitseministeeriumi satelliiti sisse murda (1)

Toimetas Aare Kartau, 23. september 2019, 15:23
Häkkerid 2019. aasta Def Conil.Foto: Reuters/Scanpix
„Eetilised häkkerid“ saavad võimaluse proovida USA militaarsüsteemidesse sisse murda. Kogenud eksperdid võivad üritada 2020. aasta häkkerite konverentsil Def Con muuhulgas orbiidil olevasse satelliiti häkkida, teatab BBC.

Juba selleaastasel Def Conil avanes tehnoloogiaekspertidel võimalus murda sisse F-15 hävitaja arvutisüsteemidesse. USA õhujõudude väitel on Def Coni katsetused osa projektist, millega loodetakse sõjasüsteeme turvalisemaks muuta.

„Me peame üle saama hirmust, et välisekspertide kaasamine pole turvaline,“ sõnas õhujõudude tehnoloogia- ja logistikavaldkonna peasekretäri asetäitja Will Roper. Mehe sõnul hoidis USA sõjavägi oma tehnoloogiat kiivalt enese teada, kuna arvas, et see on ohutum. Roper on ka varem maininud, et kinnine hoiak oli mõistlik külma sõja ajal, ent on nüüd oma aja ära elanud.

Satelliidi süsteemidesse häkkimisele eelneb testperiood, kus Ameerika Ühendriikide õhujõud otsivad sobivaid kandidaate, kes saaksid end Def Conil proovile panna. Las Vegases toimuval üritusel peavad häkkerid võtma üle satelliidi kaamerasüsteemi ning selle abil Kuust foto tegema. Edukaid üksikisikuid või meeskondi ootab ka vääriline tasu. 

;