Uudised

Laura Põldvere: „Kuu aega tagasi tundsin, et nüüd panen kõik asjad nurka!“ 

Tuuli Mäemat, 24. oktoober 2019, 19:18
Laura üllatab alati oma lavakostüümidega, mis seal salata- ka väljaspool lava riietub ta eriliselt ja silmatorkavalt. Foto: Kristiina Tiimus

Laura Põldverega suhtleme ajal, kui ta on Ameerikas improvisatsioonikoolitusel – see oli pikka aega üks tema unistusi, mida ta nüüd täide viib. „Ilm oli nii hull ja mul oli päriselt ka hirm, kas lennuk üldse jõuab maa peale tagasi,” räägib Laura, kelle elus tundub kogu aeg midagi toimuvat. Uurisime, kuidas ta võitleb sügismasendusega.

Meie ühiskonnas on palju teemaks depressioon ja masendus – kuidas näed sina seda, miks inimestel seda nii palju esineb? Kuidas inimesed seda ise vältida saaksid, mida teisiti teha? 

Eelmisel teisipäeval sattus minu kätte raamat, mille pealkiri oli ''Everything is F*cked: A Book About Hope’’, Mark Manson autoriks. Teos räägib sellest, et positiivsuse vastand ei ole kurbus ega viha, vaid lootusetus. Tänapäeva ühiskonna suurim mure on inimeste lootusetus ja teadmine või arvamine, et nad on nii tähtsusetult pisikesed ja neist ei olene midagi. Inimesed ei saa piisavalt tagasisidet, kui olulised nad on, ja kuna töökoormused lähevad aina suuremaks, siis suureneb ka tühi koht meie südames. Kõike, mida teha on vaja, lendab sisse akendest ja ustest, iga kanal annab aimdust, mida saaksime ikka aina rohkem teha. Kui muidu teeme tööga seotud ''to do'' nimekirju, siis tegelikult peaksime aina rohkem tegema selliseid nimekirju unistustest ja asjadest, mis täidavad meie hinge. Kindlasti on oluline jagada enda tundeid ja emotsioone. Ja kui vaja, siis karjuda, nutta ja patju lüüa!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. oktoober 2019, 12:07
Laura Põldvere ravimatust haigusest: ühel hommikul ärkasin üles ja mul olid seljas tohutud valud!
11. oktoober 2019, 07:52
Laura Põldvere endise kallimaga taas koos
4. oktoober 2019, 09:15
Laura Põldvere: enamik asju minu riidekapis võrdub kodumaise disainiga
3. oktoober 2019, 14:20
Laura Põldvere: mina ei oska laulusõnu paberile kirjutada, pean need lindistades improviseerima