Nipid

10 eriti mõnusat asja, millega säästurežiimil olles end poputada 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 22. november 2019, 19:00
Kui hoiad raha kokku, saad lubada endale siiski midagi mõnusat. Foto: Freepik.com
See, kui hoiad hoolikalt silma peal oma kulutustel ning üritad raha säästa ei tähenda veel, et sa ei tohiks end aeg ajalt, millegi heaga poputada. Meelehea, mis aitab elust rõõmu tunda ei pea üldse kallis olema!

Külasta raamatukogu. Kipume unustama, et kvaliteetaeg iseendaga on hästi oluline. Seega sea sammud raamatukokku ja laenuta endale mõni hea raamat. Alati ei pea raamatukokku isegi kohale minema, sest võimalik on läbi interneti laenutada ka e- ja audioraamatuid.

Samal teemal

Osta lilli. Võrreldes lillepoega on toidupoodides müüdavad lõikelilled palju odavamad. Tee endale heameelt ning pista ostukorvi kimp lemmiklilli, mis kodu rõõmsamaks teevad.

Lõunata väljas. Juhul, kui sööd enamasti kodus või tööl kaasa võetud toitu, siis aeg ajalt luba endale ka väljas lõunatamist. Kuna lõunapakkumised on soodsad ka nii mõneski heas, kuid kallis restoranis, siis planeeri kaaslasega mõne sündmuse tähistamine õhtu asemel hoopis lõunaajale. 

Katseta uut trenni. Ära jäta sporti tegemata isegi, siis kui sul rahalisi vahendeid napib. Väiksemates klubides on võimalik esimesest trennist tasuta osa võtta. Otsi üles selline klubi ja proovi mõnda uut treeningut. Nii saad särtsu nii trennist kui ka millegi uue katsetamisest. 

Luba endale head kohvi. Kohvijoogid on kohvikutes kallid, eriti kui peaksid neid iga päev ostma. Seega, kui tavaliselt jood kohvi kodus, siis mõnikord võid hellitada end ka kohviku cappuccinoga.

Tee kodune spaõhtu. Säästurežiimil olles ei pea kindlasti oma välimust hooletusse jätma. Pigem võta seda kui väärtuslikku aega iseendale, sest mõnus käe- ja jalahooldus ning turgutav näomask annavad hea enesetunde. 

Valmista kodus restoraniväärne toit. Restorani külastamisega seostub luksus ja erilisus. Samas saab ka kodus valmistada midagi teistsugust kui tavapärane argiroog. Juhul, kui sa ise suurem kokkaja ei ole, siis kutsu külla mõni sõber, kes hästi süüa teeb. Kata uhke laud ning suurepärane õhtu on garanteeritud.

Mine kinno. Kinos suurelt ekraanilt filmi vaatamine on midagi muud kui seda kodus väikesest telerist või arvutist teha. Otsi üles soodsa hinnaga kinopäev ja tunne rõõmu heast meelelahutusest.

Naudi kosutavat und. Teinekord on mõnus lõunauinak või hommikul kauem magamine parem kui miski muu. Hästi väljapuhanuna ei heiduta ükski elu väljakutse ja maailm on palju toredam.

Jalutuskäik looduses. Teinekord on vaja lihtsalt aeg maha võtta ja end argitoimetustest välja lülitada. Parim variant selleks on looduses jalutamine või sportimine, sest nii saad värskest õhust ja loodushäältest hea annuse virgutavat energiat.