Nipid

VIDEO | Suurem ostlemine seljataga? Kas panid toidu külmkapis ikka õigesse kohta, et see kauem säiliks? (3)

Coop, Fitlap, Nipiraamat, 15. märts 2020, 13:26
Selgitame välja, kuidas toitu külmkapis õigesti säilitada.Foto: Iakov Filimonov / Freepik
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus anname nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Selles videos selgitame välja, kuidas toitu külmkapis õigesti säilitada? Kuhu panna liha, munad, piimatooted, kastmed jms? Milline piirkond on külmkapis kõige jahedam ja milline kõige soojem? Kuidas sellest lähtuvalt toitusid paigutada? Millised toidud ei ole aga üldse külmkapisõbralikud ja mida peaks säilitama lihtsalt pimedas/jahedas? Vaata videost: 

Samal teemal

28. juuli 2020, 11:50
NIPIRAAMATU VIDEOSEERIA | Häid nippe ja soovitusi, kuidas vähendada kodumajapidamises toidu raiskamist
23. juuli 2020, 16:06
VIDEO | Suvised peod ja sünnipäevad: kuidas olla nutikas peokorraldaja?
20. mai 2020, 05:41
VIDEO | Sügavkülmikus hoitavad tooted pole igavesed! Millal on õige aeg need ära tarvitada?
23. märts 2020, 11:54
VIDEO | Nutikad nipid, kuidas säilitada kodus puu- ja köögivilju