Nipid

VIDEO | Kasulikud nipid, kuidas säilitada õigesti lahtiseid konserve ja hoidiseid 

Coop, Fitlap, Nipiraamat, 28. november 2019, 11:30
Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Foto: Ella Olsson / Pexels

Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus anname nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. detsember 2019, 11:30
VIDEO | Sügavkülmikus hoitavad tooted pole igavesed! Millal on õige aeg need ära tarvitada?
21. november 2019, 11:30
VIDEO | Kas paned toidu külmkapis õigesse kohta? Vaata, kuidas kiiret riknemist vältida!
14. november 2019, 14:53
VIDEO | Mille järgi valida poes puu- ja köögivilju?
18. oktoober 2019, 14:17
VIDEO | Nipiraamatu toimetaja näitab ette: kuidas külmikut puhastada ja seal korda hoida