Raha

PULMAD | Nutikad eelarvenipid: läbimõeldud otsused aitavad kokku hoida 

Laura Karro, 1. detsember 2019, 18:54
Nii palju, kui jaksate ette võtta, tehke ise lähisugulaste abiga.Foto: Photos by Lanty / Unsplash

Asume kummutama müüti, et pulmapeo korraldamiseks peab rahakott puuga seljas olema. Jagame ideid, kuidas läbimõeldud otsused aitavad kokku hoida ja seda ka nii, et pulmapeo kvaliteet ei lange. Mille arvelt saaks kulusid vähendada ja kas on võimalik üht-teist hoopis tasuta saada?

Kui alustate pulmade planeerimist, mõelge hoolikalt läbi külaliste nimekiri. Pulmad on sinu ja su kaaslase päev. Ärge kartke, et kurvastate vanu sõpru, kellega te enam läbi ei käi, või kaugeid sugulasi, keda nägite viimati lapsepõlves. Kõik saavad aru, et tegemist on kuluka üritusega ja igaüks eelarvesse ei mahu.

Pulmapaik
Selleks et pulmapaik peo eelarvest hiiglaslikku tükki ei hammustaks, suunake pilk järgnevate soodsamate või hoopis tasuta variantide poole.

  • Uurige maad! Üllatuslikult võite avastada, et teie sõpruskonnas on kellelgi mereäärne suvekodu või hoopis mõni tore talu, kuhu olete lahkelt oodatud pidu pidama.
  • Rentige telk! Alati ei pea pulmapeo tarbeks olema mahukas hoone – piisab sellestki, kui looduskauni suvekodu hoovis suur telk püsti panna. Telgi rentimine tuleb tõenäoliselt soodsam kui turismitalu broneerimine. Samas on siin oht, et ilmataat ei tee koostööd ning päev läbi kallab vihma. Telk olgu seega piisavalt suur, et inimestel oleks katuse all ruumi vabalt liikuda. 
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. september 2019, 06:28
Tee ise soodsad ja ägedad pulmad! Nipiraamatu erinumber Pulmad nüüd müügil!
15. september 2019, 15:43
Väldi neid 10 viga, mida paarid teevad pulmi planeerides
9. september 2019, 12:16
Korraldad pulmi? 45 asja, mida meeles pidada!
28. august 2019, 06:20
Korraldad pulmi? Ole valmis peidetud kulutusteks!