Uudised

VIDEO | Jõulupuu koju ehk Kuidas RMK mobiilirakenduse abil metsast kuuske tuua? (12)

Annaliisa Köss | Video: Rauno Vahtre, Robin Roots, 16. detsember 2019, 18:46
Foto: Rauno Vahtre, Robin Roots
Kellel veel kuuseke koju toomata, siis nüüd on küll viimane aeg. Selleks et kuusk ikka metsast tuua, ja teha seda nagu kord ja kohus, käis Nipiraamat koos Ida-Harjumaa metskonna metsaülema Andrus Kevvaiga uurimas, kuidas riigimetsast kuusk õigesti maha võtta ning mida sellega seoses veel teadma peaks. 

Kuuske tohib riigimetsast võtta kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide äärest, vana metsa alt, aga ka elektriliinide alt. Sel aastal on riigimetsa kaardil uuendusena esile toodud Elektrilevi elektriliinide asukohad. Riigimetsa kaardi leiab RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke.

Samal teemal

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil piiritletud ning välja toodud pruuni tooniga, looduses on need ka valdavalt siltidega tähistatud.

Ära unusta tasuda!
Kui oled sobiva kuuse õigest kohast välja valinud, võta uuesti välja oma nutitelefon ning tasu kuuse eest vastavalt selle kõrgusele. Hinnad jäävad vahemikku alates 3 eurost (ühemeetrise kuuse eest) kuni 30 euroni (nelja-viiemeetrisee kuuse eest). Tasumine on väga lihtne ‒ selleks tuleb vaid valitud numbrile kõne teha ning tasu lisandub sinu telefoniarvele. 

RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust alates 2008. aastast. Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus, et hoida elus toredat vana kommet.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust. RMK hoole all on ligi 30% Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest.

Vaata täpsemalt videost ja lisainfot SIIT.