Raha

Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu? 

Helen Serka-Sanchez, 8. jaanuar 2020, 18:32
Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Foto: Raten-Kauf / Pixabay

Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Mida aga teha, kui võetud kohustused käivad üle jõu? Nõu annab võlanõustaja Evelyn Eichhorst.

„Kui võetud laenu tagasimaksmisega tekivad probleemid, proovivad inimesed esimese impulsina sageli pead liiva alla pista. Kahjuks on võlgadega nii, et need lähevad ignoreerides järjest ebameeldivamaks,“ teab võlanõustaja Evelyn Eichhorst. Parem on reageerida ja midagi ette võtta kohe, kui pere tunneb, et laen(ud) on muutunud liiga suureks koormaks. Oma kogemuse põhjal on võlanõustaja näinud, et pole ühtegi lootusetut võlaprobleemi, kui seda otsast harutama hakata. „Kui klient ise kaasa töötab ja on huvitatud oma elujärje parandamisest, on alati olemas ka lahendused,“ julgustab asjatundja murele ausalt otsa vaatama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. jaanuar 2020, 17:29
Tahad hakata raha säästma? Targad nipid, kuidas alustada ning ennast õigel kursil hoida
11. detsember 2019, 08:50
Lapse rahatarkus: 6 märksõna, mis aitavad finantsmaailmas orienteeruda
26. november 2019, 05:29
Isiklike finantside kuldreeglid: 3 rahatarkust, mis ei muutu kunagi
1. november 2019, 17:44
Plaanid kolida? Need 10 asja aitavad sul kodu kergemini maha müüa