Raha

Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu? 

Helen Serka-Sanchez, 27. aprill 2020, 05:53
Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Foto: Raten-Kauf / Pixabay

Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Mida aga teha, kui võetud kohustused käivad üle jõu? Nõu annab võlanõustaja Evelyn Eichhorst.

„Kui võetud laenu tagasimaksmisega tekivad probleemid, proovivad inimesed esimese impulsina sageli pead liiva alla pista. Kahjuks on võlgadega nii, et need lähevad ignoreerides järjest ebameeldivamaks,“ teab võlanõustaja Evelyn Eichhorst. Parem on reageerida ja midagi ette võtta kohe, kui pere tunneb, et laen(ud) on muutunud liiga suureks koormaks. Oma kogemuse põhjal on võlanõustaja näinud, et pole ühtegi lootusetut võlaprobleemi, kui seda otsast harutama hakata. „Kui klient ise kaasa töötab ja on huvitatud oma elujärje parandamisest, on alati olemas ka lahendused,“ julgustab asjatundja murele ausalt otsa vaatama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14. august 2020, 05:41
Eesti inimesed arutlevad: kuidas on elu mõjutanud laenud ja järelmaksud?
29. juuni 2020, 05:20
Plaanid kolida? Need 10 asja aitavad sul kodu kergemini maha müüa
26. mai 2020, 08:33
Lapse rahatarkus: 6 märksõna, mis aitavad finantsmaailmas orienteeruda
13. mai 2020, 12:33
10 lihtsat nõuannet, kuidas iga kuu vähemalt sada eurot kokku hoida