Nipid

VIDEO | Sahver tühjaks! Vaata nutikaid nippe, kuidas hoidised koos poetoodetega ära kasutada! 

Coop, Fitlap, Nipiraamat, 9. jaanuar 2020, 11:30
Kui ühe ja sama hoidise söömine toidu kõrvale tüütab ära, siis miks mitte siduda oma aiasaadused poekaubaga.Foto: Pixabay / Pexels
Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära umbes 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus anname nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Selleks et suvel ei tabaks sind üllatus, kui palju maitsvaid hoidiseid sul veel sahvris seisab, on aeg hakata neid ära kasutama. Kui ühe ja sama hoidise söömine toidu kõrvale tüütab ära, siis miks mitte siduda oma aiasaadused poekaubaga. Vaata lähemalt videost: 

Samal teemal

2. jaanuar 2020, 11:30
VIDEO | Asjalikud soovitused, miks tasuks iga kuu teha koduse toiduvaru inventuur!
12. detsember 2019, 11:30
VIDEO | Kas koostad enne poodi minemist ostunimekirja? Vaata, miks peaksid seda tegema!
28. november 2019, 11:30
VIDEO | Kasulikud nipid, kuidas säilitada õigesti lahtiseid konserve ja hoidiseid