Inimesed

Lugu ilmus Õhtulehe novembrikuu lisas Koolitus

Karjääripööre: polaaruuringute asemel õpetajatöö Eestis 

Ia Mihkels, 30. jaanuar 2020, 14:29
„Õppimine peab nõudma vaimset pingutust, kuid see saab toimuda vaid emotsionaalselt turvalises keskkonnas. Turvalist keskkonda saab aga kellelegi teisele pakkuda vaid see, kellel endal on kõik korras,“ teab noor õpetaja Jaak-Albert Metsoja. Seepärast peab õpetajal jaguma töö kõrvalt piisavalt aega nii oma perele kui ka hobidele-harrastustele. Foto: Innove
Sel kooliaastal Rahvusvahelises Tartu Koolis õpetajana tööd alustanud Jaak-Albert Metsoja on bioloogitaustaga teadlane, kes võiks praegu teha põnevat polaaruurija tööd Norra saarestikus – aga ta valis programmi Noored Kooli vahendusel hoopis põhikooli õpetaja ameti. „See on ehk suuremgi väljakutse kui Teravmäed ja jääkarud,“ muigab ta.

Jaak-Albert Metsoja oli kaua seotud Tartu ülikooliga, kus õppis algul humanitaariat, seejärel bioloogiat. Viimasel erialal lõpetas ta nii magistri- kui ka doktoriõpingud. 2006. aastal hakkas ta tööle looduskaitsega seotud mittetulundusühingus, kus uuris looduskaitse all olevaid niitusid. Töö oli mitmekesine, oli nii laua taga omaette nokitsemisest kui ka pikki rännakuid looduses. Projektipõhine töö pani mehe aga pärast doktoriõpinguid valiku ette – kas jätkata teaduses või proovida midagi hoopis uut.

Edasi lugemiseks: