Tarbija

NIPIRAAMATU VIDEOSEERIA | Häid nippe ja soovitusi, kuidas vähendada kodumajapidamises toidu raiskamist 

Nipiraamat.ee, 4. veebruar 2020, 20:08
Meil kõigil on võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada.Foto: Ella Olsson

Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab keskmine Eesti perekond aastas ära ligikaudu 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi kuni 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Nipiraamatu, Coop Eesti ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus jagame nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning et ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. veebruar 2020, 15:07
Heidi Hanso: „Mind ei sega, kui kaerahelveste realiseerimistähtaeg läbi on: kui seal keegi sees ei ela, saab putru teha küll!“
8. veebruar 2020, 12:27
Põhjalik õpetus, kuidas kodus võimalikult vähe toitu ära visata
7. veebruar 2020, 05:24
Säästa aega ja raha! 13 kavalat nippi, kuidas poe ostunimekirja koostada
5. veebruar 2020, 05:32
ARVAMUS | Tippkokk Dimitri Demjanov: „Puhast kohalikku toitu süües oled tervem, töökam ja õnnelikum!“