Tarbija

Lugeja: Kalevi komme ei saa enam paberist kätte! Tootja: varsti saame murest jagu (1)

Annaliisa Köss, Gerly Mägi, 13. märts 2020, 11:25
Foto: Õhtuleht
Nipiraamatu tarbijatoimetusele kirjutas hiljuti lugeja, kes on kommisöömisel hätta jäänud. „Neid Kalevi pralineekomme ei saa ju paberi seest enam üldse kätte. Paber on kinni liimitud igast otsast. Ainult käärid aitavad, aga ma ei käi ju ringi käärid taskus,“ kurdab ta.

Meenutuseks, et aastaid tagasi olid Kalevi kommid keeratud paberisse, mis mõlemast otsast tõmmates maiustuse paberist hõlpsalt vabastas. Samuti on pakendite hulgas olnud ka sellist varianti, kus ühelt poolt sakilisest otsast rebides avaneb pakend kenasti mööda paberi sees olevat punast riba.

Foto: Svetlana Zaitseva

Nüüd aga meenutavad pralineekommide pakid taas vanemaid keerututiga komme, ent erinevalt varasemast on nende servad kinni liimitud.

Orkla Eesti AS kommunikatsioonijuht Ruth Roth ütleb, et Kalevil on kasutusel kaks eri tüüpi kommipaberit ja tõepoolest üht tüüpi ehk kahest otsast kinni keeratud kommipaberite avamisega tuleb aeg-ajalt ette raskusi.

Foto: Õhtuleht

Avamise lihtsustamiseks on pakendi serva sisse lõigatud spetsiaalne sälk. Miks aga komme siis paberist kätte ei saa?

„Mõnikord liimib masin kommipaberi pisut viltu kokku ja siis ei ole sälgust avamisel kasu,“ tunnistab Roth. „Meie tehnikaosakond koostöös pakendi- ja pakkemasinate tootjatega tegelevad probleemile lahenduse leidmisega ning loodame õige pea sellest murest jagu saada,“ lubab ta.