Raha

Lugeja küsib: kui saan palgakärpe järel koondamisteate, kas hüvitis on siis väiksem? 

Gerly Mägi, 23. aprill 2020, 07:49
Foto: Tiina Kõrtsini
Nipiraamatu toimetusse kirjutas lugeja, keda ootab kolmekuulise palgakärpe järel ees ilmselt koondamine. Mille järgi arvestatakse sel juhul koondamishüvitist?

„Meie töökohas vähendati kriisi tõttu kolmeks kuuks palka. Aga nüüd räägitakse, et kuna kolme kuuga ei lähe midagi paremaks, tehakse meil kõigil võib-olla lepingud ümber ja jääbki edaspidi see väiksem palk. Ma pole küll sellise asjaga nõus ja enne lasen end koondada. Aga kas ma saan koondamisraha siis kärbitud või varasema palga järgi?“ küsib Priit.

Vastab Greete Kaar, tööinspektsiooni nõustamisjurist:

Koondamishüvitis on töölepingu seaduse järgi töötaja ühe kuu keskmine töötasu, mis arvestatakse tavapäraselt töötaja viimase kuue kuu töötasu põhjal. Kui tööandja on töötaja töötasu enne koondamist aga ühepoolselt töölepingu seaduse § 37 lõike 1 alusel vähendanud, siis vähendatud töötasu koondamishüvitise arvutamisel arvesse ei võeta.

Näiteks kui töötaja sai viimasel kuuel kuul enne koondamist töötasu selliselt et, neli kuud maksis tööandja töötajale kokkulepitud töötasu 1000 eurot kuus ning kaheks kuuks vähendas töötaja töötasu 700 euroni kuus, siis koondamishüvitis arvestatakse üksnes nelja kuu töötasu alusel, kui töötaja sai kokkulepitud töötasu 1000 eurot kuus.